MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Rzym WTA – Isia znów nie sprostała Cetkovskiej

Agnieszka Radwańska szybko zakończyła start w turnieju w Rzymie.

Polka została rozstawiona z trójką w Internationali BNL d’Italia. Miała wolny los w pierwszej rundzie. W drugiej gra przegrała z Petrą Cetkovską 4:6, 6:4, 1:6.

Czeszka pokonała Radwańską już po raz czwarty w karierze. Wcześniej wygrała z nią w Gdyni w 2005 roku oraz sześć lat póżniej w Wimbledonie i New Haven.

Isia straciła podanie w trzecim gemie (1:2). Obroniła się przed podwójnym breakiem (2:3). Obroniła straty (3:3).

Petra po raz drugi przełamała Polkę (3:4). Wykorzystała trzecią piłkę setową (4:6) po 49. minutach. Agnieszka wygrała w pierwszej partii 35 akcji (rywalka 38).

Krakowianka dała się przełamać w pierwszym gemie drugiego seta (0:1). W drugim uzyskała rebreaka (1:1). Ponownie odebrała podanie Cetkovskiej (3:1), by stracić przewagę (3:2).

Długo trwała seria przełamań (4:3). Przerwała ją Czeszka (4:4), która zmarnowała breakpointa (5:4). Polka zagrała agresywniej. Odebrała podanie rywalce (6:4). W drugiej partii triumfowała w 45 piłkach (przy 41 Petry).

W decydującym secie Cetkovska szybko uzyskała podwójnego breaka (0:4). Trzecie przełamanie dało Czeszce zwycięstwo w partii (1:6) i całym pojedynku.

Petra znakomicie czytała grę Agnieszki. Imponowała technicznymi zagraniami. Dużo lepiej niż Polka czuła się przy siatce.