Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON - eliminacje: Żuk - Rosol 6:3, 6:3; Majchrzak - Maden 6:1, 6:4; Haase - Andreozzi 6:4, 6:4; Gulbis - Popko 6:3, 5:7, 6:4; Tomic - Kavcic 4:6, 6:4, 6:3; Safiullin - Karlovic 6:3, 6:4; EASTBOURNE WTA 500: Świątek - Watson 6:3, 6:7 (4), 7:5; Kasatkina - Zvonareva 7:5, 2:2 i krecz Wiery; Rogers - Bertens 6:1, 7:5; Andreescu - McHale 6:4, 2:6, 6:2; Giorgi - Kar. Pliskova 2:6, 6:2, 6:2; Svitolina - Badosa 4:6, 6:1, 7:6 (1); Rybakina - Dart 6:2, 6:7 (5), 6:4; Ostapenko - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Sevastova - Kostyuk 6:1, 6:7 (6), 6:4; BAD HOMBURG WTA 250: Azarenka - Hatouka 7:5, 6:0; Blinkova/Rus - Piter/Van der Hoek 6:2, 6:0; MAJORKA ATP 250: Ruud - Sandgren 6:3, 6:4; Medvedev - Moutet 6:4, 6:2; Querrey - Carballes Baena 5:7, 6:4, 7:6 (3); EASTBOURNE ATP 250: Gerasimov - Tsonga 6:3, 6:4; Popyrin - Gombos 4:6, 6:4, 6:1; Millman - Clarke 6:3, 6:2.

Safina Cup – rywalizacja juniorów

przez maka

Duża grupa polskich zawodników walczyli o punkty w turnieju ITF w Czechach.

W stolicy Czech rozgrywany jest juniorski Safina Cup (korty twarde, grade 4). Od głównej drabinki imprezę rozpoczęli Phillip Gresk, Szymon Walków, Marta Kowalska oraz Kasandra Kozub.

Gresk wygrał z Petrem Hajkiem 6:4, 7:5, a Walków z Lukasem Vejvarą z Czech 6:3, 6:7 (3), 7:5.

W drugiej rundzie Phillip przegrał z Czechem Jakubem Filipskym 5:7, 4:6. Szymon wygrał ze Słowakiem Oliverem Nagy 6:1, 6:3.

W ćwierćfinale Walków przegrał z Hiszpanem Jaume Antoni Munar Clarem 2:6, 6:2, 3:6.

Dziewczęta także spotkały się z zawodniczkami gospodarzy. Kozub zprzegrała kwalifikantką Marie Mayerovą 3:6, 5:7, a Kowalska uległa Annie Vrbenskiej 6:7, 3:6.

W deblu Zosia Stanisz i Kowalska wygrały z duetem z Czech – Michaelą Hlavatovą i Nicole Martincovą 6:3, 7:5. Przegrały z Gabrielą Andreą Knutson i Petrą Melounovą 1:6, 2:6

Na starcie eliminacji stanęła czwórka naszych zawodników. Wśród chłopców tylko Michał Dmochowski zdołał awansować do decydującej fazy rozgrywek.

Wygrał z Czechem Vaclavem Slezakiem 7:5, 6:4 oraz Slowakiem Michalem Marko 6:7 (1), 6:2, 6:2. O awans przegrał z Białorusinem Aliaksandrem Halinko 7:6 (3), 4:6, 4:6.

Michał Rolski pokonał Słowaka Patrika Cvika 6:2, 6:3, ale uległ Szwajcarowi Marco Osmakciciowi 1:6, 4:6.

Paweł Zawisza przegrał po zaciętym boju z Jaroslavem Vondraskiem z Czech 7:6 (4), 3:6, 6:7 (5).

Stanisz, rozstawiona z szóstką, wygrała z zawodniczką gospodarzy Elską Kleisnerovą 6:3, 6:1. Nie sprostała Amerykance Natalie Suk 6:2, 6:7 (4), 4:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności