MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Salzburg – Janowicz uległ Paire

Jerzy Janowicz wypadnie z czołowej 200 w rankingu. W Salzburgu odpadł już w drugiej rundzie.

Łodzianin (191) bronił 48 punktów, które zdobył przed rokiem w Austrii. W drugim meczu przegrał z rok starszym Francuzem Benoit Paire (112) 6:7 (6), 6:2, 3:6.

W pierwszym secie bez przełamań (6:6), choć w jedenastym Jurek obronił dwa breakpointy. W tie-breaku był gorszy o minibreaka (6:8).

Jerzyk z trudem utrzymał serwis (1:1) i przełamał rywala (2:1). Dołożył drugiego breaka (4:1). Wygrał drugą partię (6:2).

W drugim gemie decydującego seta Janowicz obronił cztery breakpointy (1:1). W czwartym po raz pierwszy w meczu stracił podanie (1:3).

Łodzianin zmarnował szansę na przełamanie powrotne (1:4). Obronił się podwójnym breakiem (2:4). Wywalczył rebreaka (3:4).

Janowicz dał się przełamać po raz drugi (3:5). Przegrał trzecia partię (3:6). Spadnie w rankingu o ponad 30 miejsc.