Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Q. Zheng 7:5, 7:5; SEUL WTA 250: Alexandrova - Ostapenko 7:6 (4), 6:0; METZ ATP 250: Sonego - Bublik 7:6 (5), 6:2; Nys/Zieliński - Glasspool/Heliovaara 7:6 (5), 6:4.
Polska Liga Tenisa

Sawicki w Paragwaju

Bartosz Sawicki rozpoczął starty w dużym turnieju ITF juniorów Asuncion Bowl (korty ziemne, grade 1). Zawody odbywają się w paragwajskiej miejscowości Lambare.

Najlepszy junior w naszym kraju (72 na świecie) kilkanaście dni temu zdobył dwa złote medale w halowych mistrzostwach Polski w Szczecinie. Po dwudniowym odpoczynku wyleciał na trzy tygodnie do Ameryki Południowej. W pierwszym z nich jest rozstawiony z numerem 15.

O randze imprezy najlepiej niech świadczy udział wielce zdolnego Agustina Velottiego. Argentyńczyk jest już 721 w rankingu ATP. Startował niedawno w eliminacjach turnieju w Buenos Aires. Pokonał w nich solidnego Portugalczyka Leonardo Tavaresa (286), a przegrał dopiero z Hiszpanem Santiago Venturą.

Bartek trafił do dolnej części drabinki. W pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej zmierzy się z Bułgarem Dimitarem Kuzmanovem (293).

Jeśli Sawicki odniesie zwycięstwo, to w 1/8 finału zagra pewnie z turniejową „2” Filipem Horanskym. 17-letni Słowak jest 16 juniorem świata.

Polak od wygrane rozpoczął walkę w grze podwójnej. Wraz z Brytyjczykiem Robertem Carterem pokonali Chilijczyków Alvaro Nazala i Felipe Riosa 2:6, 6:4, 11:9. W kolejnym meczu zmierzą się z Duilio Berettą (Peru) i Roberto Quirozem (Ekwador).

Kategoria: