MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Shahar wygrywa z Agnieszką

Agnieszka Radwańska przegrała 3:6, 7:6, 2:6 pojedynek drugiej rundy Porsche Tennis Grand Prix z Shahar Peer.

Radwańska372
Peer             666

Relacja LIVE !!!

W pierwszym secie Agnieszka dwukrotnie traciła podanie, sam wywalczyła jednego breaka. Rywalka zwyciężyła 6;4. Stosunek wygranych piłek w tym secie (19 do 26). Agnieszka nie gra tak pewnie jak we wczorajszym pojedynku z Serbką. A Peer świetnie czyta grę Polki.

Żle rozpoczęła się dla Polki druga partia. W pierwszym gemie straciła serwis (0:1). Shahar pewnie wygrywa swój gem (0:2). Isia utrzymuje podanie (1:2). Gem wygrany przez Radwańską do zera (2:3).

Straty odrobione, Polka wykorzystuje pierwszego breakpointa (3:3). Znacznie lepsza dyspozycja Agi. Kolejny gładko wygrany serwis (4:3). Dziewczyny wygrywają swoje podania (5:5).

Rywalka przełamuje Polkę. Bardzo kiepski gem w wykonaniu Agnieszki, przegrywa do zera (5:6). Obrona piłkę meczową i break powrotny (6:6). Tie break. 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4. Dwie piłki setowe dla Agi. Wygrywa 7:4.

Początek trzeciej partii podobny do poprzedniej. Tym razem przełamanie nastąpiło w drugim gemie (0:2). Mogła błykawicznie odrobić straty, ale nie wykorzystała dwóch breakpointów (0:3).

Isia prowadziła w 4. gemie 40:0, ale straciła impet i po raz drugi w 3. secie dała się przełamać (0:4). Przegrywa już 0:5. Pierwszy gem w tej partii dla Polki (1:5). Aga ma dwa breakpointy. Wykorzystuje pierwszą szansę. Jeden break odrobiony (2:5). Polka miała szansę na wygranie trzeciego gema z rzędu. Ale to Izraelka przełamuje ją po raz trzeci w tym secie. Wygrywa 6:2.

Rywalka najwyżej w rankingu była 15, aktualnie zajmuje 20 pozycję. Shahar jest zawodniczką praworęczną, grającą oburęcznym backhandem.

Jako juniorka wygrała Australian Open 2004. W seniorskich występach jej największe osiągnięcie to ćwierćfinał US Open 2007. W czwartej rundzie wyeliminowała właśnie Agnieszkę Radwańską (6:4, 6:1). Rok póżniej grała w finale gry podwójnej w Australian Open w parze z Wiktorią Azarenka. Wygrywała w 5 zawodowych imprezach. Ostatni sukces to turniej w Guangzhou (2009).

Dziewczyny oprócz meczu w Melbourne, w tym samym roku spotykały się jeszcze dwukrotnie. W Rzymie przy stanie 6:0, 2:0 dla Peer Agnieszka poddała mecz. W Zurychu lepsza był Polka 6:4, 6:3.

Wyniki na żywo z Niemiec: Kliknij tutaj