Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Sobota na świecie

W tym tygodniu tenisistki i zawodnicy grają w Włoszech, Czechach, Niemczech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i Kolumbii.

Praga

O awans do finału walczyły Szwajcarka Patty Schnyder (na zdjęciu) i Czeszka Barbara Zahlavova Strycova.

Półfinały: Zahlavova Strycova – Schnyder 6:2, 6:0; A. Szavay – Hradecka 6:2, 6:4.

Palermo

W Włoszech świetnie spisuje się Romina Oprandi.

Półfinały: Kanepi – Oprandi 6:3, 6:2; Pennetta – Goerges 6:0, 6:4.

Bastad

W Szwecji porażkę w 1/4 finału poniósł jeden z faworytów imprezy Fernando Verdasco.

Półfinały: Soderling – Ferrer 4:6, 6:3, 6:2; Almagro – Robredo 6:1, 6:3.

Stuttgart

W MercedesCup o finał będą walczyć m.in. Hiszpan Juan Carlos Ferrero i Francuz Gael Monfils.

Półfinały: Montanes – Ferrero 6:3, 7:6; Monfils – Gimeno-Traver 6:4, 4:6, 6:0.

Rimini

Włoscy kibice mają dwóch reprezentantów w 1/2 finału, awans wywalczyli Paolo Lorenzi i Alessio Di Mauro.

Półfinały: Lorenzi – Brzezicki 6:1, 3:0 i krecz Argentyńczyka; Del Bonis – Di Mauro 7:6, 6:2.

Bogota

W Kolumbii odbywa się największy w tym tygodniu męski challenger.

Ćweirćfinały: Salamanca – Giraldo 6:4, 7:6.

Półfinały: Farah – Cabal 7:5, 6:1; Salamanca – Decoud 6:3, 6:7, 7:6.

Aptos

W USA zawodnicy walczą już na kortach twardych. Dobrą formę prezentuje Australijczyk Marinko Matosević.

Półfinały: Matosević – Ball 6:4, 6:4; D. Young – Devvarman 6:2, 3:6, 6:4.

Kategoria: