MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Sousa znów lepszy od Gadomskiego

Piotr Gadomski przegrał z Joao Sousą w meczu drugiej rundy futuresa w hiszpańskiej Cordobie. Z turniejem pożegnał się także Igor Bujdo.

19-latek (703 w rankingu) chciał zrewanżować się zdolnemu Portugalczykowi (256) za porażkę sprzed tygodnia w Martos 2:6, 4:6.

Piotrek wygrał pierwszego seta w tie-breaku (7:5). W drugiej partii Sousa był lepszy o dwa przełamania (2:6). W trzecim secie Joao znów był skuteczniejszy (4:6).

Sousa w tym sezonie pokonał już m.in. Mischę Zvereva czy Dustina Browna. W przyszym tygodniu Gadomski wystąpi w halowych zawodach w niemieckim Isernhagen.

Bujdo (812) przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno-Busta 4:6, 3:6. 19-latek jest 357 w rankingu ATP. Kilka tygodni temu dotarł do finału futuresa w Oviedo. W meczu z Igorem świetnie returnował. Był też dokładniejszy w wymianach.

Druga runda: (1) Menendez – Perez Sanz 6:1, 6:1; (7) Boje – Gomez-Herrera 6:3, 6:0; (3) Weintraub – Lizariturry 6:3, 7:6 (5); (6) Jaziri – Gonzalez-Jimenez 6:4, 6:0; (8) Martin-Adalia – Dachs 6:1, 6:2; (4) Carreno-Busta – Bujdo 6:4, 6:3; (5) L. Walter – M. Vervoort 6:4, 6:4; (2) J. Sousa – Gadomski 6:7 (5), 6:2, 6:4.

W półfinale gry podwójnej Gadomski i Sebastian Chyliński ulegli Joao Sousa i Hiszpanowi Israelowi Vior-Diaz 5:7, 6:3, 6:10.