Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Karatsev - Musetti 6:3, 6:4; Davidovich Fokina - De Minaur 6:4, 7:6 (3); Millman - Humbert 6:3, 6:3; Paul - P. Martinez 4:1 i krecz Hiszpana; Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; J. Thompson - Paire 6:4, 6:7 (3), 7:6 (5); CHARLESTON WTA 250: Piter/Y. Wang - Kalashnikova/Kudryavtseva 7:6 (7), 2:6, 10:2; Tauson - Samsonova 6:3, 6:3; Rogers - McNally 6:0, 6:1.

Spotkanie nowych władz PZT z mediami

przez maka

W warszawskim Hotelu Marriott odbyło się spotkanie nowych władz Polskiego Związku Tenisowego z przedstawicielami mediów, zaproszonymi gośćmi oraz miłośnikami tenisa.

Przedstawiciele zarządu PZT, z prezesem Krzysztofem Suskim na czele, opowiadało o swojej wizji, priorytetach i marzeniach.

– Naszą kadencję zaczynamy od hasła „New Balls”, czyli pewnej zmiany jakościowej, którą chcemy wprowadzić do zarządzania związkiem. Mówiąc w skrócie, chcemy, żeby piłki były szybsze, i by lepiej się odbijały. To znaczy chcemy wprowadzić trochę skuteczniejsze strategie biznesowe, które pozwolą znależć sponsorów i partnerów dla związku. Myślę, że teraz jest dobry czas na promocję tenisa – powiedział nowy prezes.

Sekretarz Generalna PZT, Magdalena Rejniak-Romer, mówiła o jeszcze szerszym zasięgu programów upowszechniania – Tenis 10 i Tennis Xpress. Wiceprezes do spraw promocji Jerzy Janowicz Senior, chce zwiększyć udział naszych najlepszych graczy w poprawianiu wizerunku tenisa jako sportu dla wszystkich.

Natomiast wiceprezes do spraw marketingu Janusz Wójcik rozmawia z kilkoma firmami, które mogłyby zostać strategicznymi partnerami związku.

Najważniejszym zadaniem na najbliższe miesiące będzie organizacja meczu Pucharu Davisa: Polska – Australia (13–15 września). Jeśli biało-czerwoni zwyciężą, to po raz pierwszy znajdą się w elicie 16 najlepszych drużyn światowego tenisa.

W hali warszawskiego Torwaru zostanie usypany kort ziemny, co też jest u nas historycznym precedensem. W dodatku zrobi to polska firma, według własnej unikatowej technologii.

Zaproszeni na konferencję dziennikarze zostali poproszeni o wybranie (spośród trzech projektów) maskotki, która zostanie znakiem rozpoznawczym wydarzenia. Już dziś wiadomo, że będzie to skrzyżowanie bociana z kangurem lub koalą.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności