Polski Tenis

WYNIKI

ROUEN WTA 250: Linette - Jacquemot 7:5, 6:1; M. Andreeva - Podoroska 6:1, 6:3; BARCELONA ATP 500: Bautista Agut - Safiullin 6:3, 7:6 (8); Trungelliti - Ajdukovic 6:2, 7:6 (3); Nakashima - Evans 7:6 (5), 6:2; Diaz Acosta - Rincon 6:1, 6:4; Arnaldi - Cazaux 5:5 i krecz Francuza; Nys/Zieliński - Baez/Etcheverry 6:1, 6:3; BUKARESZT ATP 250: Navone - Daerderi 6:2, 6:3; Seyboth Wild - Nardi 6:3, 6:7 (5), 7:6 (2); OEIRAS WTA 125: M. Jorge - A. Santos 6:2, 7:5; Pera - Sharma 1:2 i krecz Australijki.

Środa z udziałem Polaków !!!

Dziś na kortach całego świata walczyć będzie wielu polskich zawodniczek i tenisistów.

Warszawa

O godz. 11 na kort centralny wyjdzie Katarzyna Piter (339). Polka o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Chinką Na Li, 12 lokata w w rankingu ATP. Kasia nie jest faworytką, ale w meczu z Martą Domachowską pokazała, że potrafi walczyć.

Ostatnim spotkaniem na korcie centralnym będzie pojedynek ćwierćfinałowy turnieju deblowego. Klaudia Jans i Olga Govortsova zagrają z parą rosyjsko-czeską Marią Kudratievą i Vladimirą Uhlirovą.

Nicea

W francuskiej imprezie mecz 2. rundy zagra Łukasz Kubot. Rywalem będzie Włoch Potito Starace. Tenisiści spotkali się w tym roku, w ćwierćfinale w Casablance. Włoch wygrał 6:1, 6:0. Polak będzie miał okazję do rewanżu. Kubot pokonując w pierwszym spotkaniu Gianni Minę przerwał ciąg pięciu porażek z rzędu.

Pojedynek został zaplanowany jako drugi, od godz. 11, na korcie numer 1.

Roland Garros

Marta Domachowska będzie dzisiaj walczyć w eliminacjach French Open. Zmierzy się z Francuzką Caroline Garcia. 16-latka otrzymała od organizatorów dziką kartę. W rankingu WTA zajmuje 423 miejsce. Jest też 16 juniorką świata.

Spotkanie powinno się rozpocząć około godz. 14-15.

Katowice

Na Śląsku dzisiaj rozpocznie się 1. runda turnieju. Jako pierwsi z Polaków, około godz. 11.30 zagrają Jerzy Janowicz z Mikołajem Szmyrgałą. Po tym meczu kibice obejrzą potyczkę Dawida Olejniczka i Adriana Garcii. Błażej Koniusz będzie rywalizował z Alexandrem Wardem, a Mateusz Szmigiel (na zdjęciu) z Andreyem Kumantsovem.

Następnie czekają nas pojedynki Marcina Chlebowskiego i Anasa Fattara, Mateusza Kowalczyka z Patrikiem Brydolfem i Piotra Gadomskiego z Stanislavem Poplavskyym. Marcin Gawron zmierzy się z Sami Reinweinem.

Dzień zakończy mecz Grzegorza Panfila z Markiem Semjanem.

Jablonec nad Nysą

Adam Chadaj o 12.30 stoczy pojedynek pierwszej rundy z Romanem Jebavy. 20-latek z Czech jest 557 w światowym rankingu. Jego najlepsze tegoroczne wyniki to półfinał w Kalkucie i ćwierćfinał w Vijayawada.

Kategoria: