MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Stakhovsky pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Sergiejem Stakhovskim w meczu drugiej rundy Australian Open. Polak spadnie w rankingu o przynajmniej 25 pozycji.

Kubot344
Stakhovsky             666

Polak już w pierwszym gemie przełamał Ukraińca (1:0). Utrzymał też własne podanie (2:0). Sergiej zdobył pierwszego gema (2:1), a po chwili wywalczył rebreaka (2:2).

Kubot stracił czwartego gema z rzędu (2:4), ale przełamał złą passę. Zdobył przełamanie powrotne (3:4), by znów nie utrzymać podania (3:5).

Łukasz przegrał pierwszego seta (3:6). Popełnił w nim za dużo niewymuszonych błędów.

W drugiej partii przełamał rywala w drugim gemie (2:0), ale Stakhovsky błyskawicznie odpowiedział (2:2). Polak nie wykorzystał dwóch breakpointów (3:3).

Okazji na kolejne przełamanie nie zmarnował Ukrainiec (3:4). Kubot także w drugim secie był gorszy od przeciwnika (4:6).

Łukasz obronił breakpointa w pierwszym gemie trzeciej partii (1:0). W trzecim stracił serwis (1:2). Szybko wywalczył rebreaka (2:2), by ponownie dać się przełamać (2:3).

Kubot wywalczył rebreaka (4:4). Jednak Sergiej znów odebrał podanie Polakowi (4:5) i udanie zakończył seta (4:6) i mecz.

Łukasz odczuwał zmęczenie pojedynkiem z Samem Querreyem. Ukrainiec był szybszy, dokładniejszy i bardziej zdecydowany.

25-latek z Kijowa jest aktualnie 43. tenisistą świata. We wrześniu 2010 roku był już 31.

Pierwszy tytuł w zawodowym turze wywalczył w 2008 roku w Zagrzebiu. Od tego czasu wygrywał jeszcze trzykrotnie (Sankt Petersburg – 2009, S-Hertogenbosch i New Haven – 2010).

Polak i Ukrainiec spotykali się trzykrotnie. Wszystkie mecze zakończyły się triumfem Lukiego. W ich ostatnim pojedynku – w Doha w 2010 roku – wygrał 6:2, 7:6 (5).