RZYM WTA 1000: Fręch - L. Krueger 7:6 (2), 6:3; Badosa - M. Andreeva 6:2, 6:3; S. Rogers - Pigato 6:1, 6:0; Putintseva - Trevisan 6:3, 6:4; Osorio - Rus 4:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan - L. Fernandez 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Yuan 4:6, 6:1, 6:2; Stefanini - Paganetti 7:5, 6:3; Kerber - L. Davis 6:1, 6:0; Shnaider - Minnen 6:2, 6:3.

Stambuł – Radwańska uległa Wożniackiej

Agnieszka Radwańska walczy w turnieju Masters w Turcji.

TEB BNP Paribas WTA Championships rozgrywany jest na kortach twardych w Stambule.

Polska tenisistka trafiła do grupy czerwonej wraz z Dunką Karoliną Wożniacką, Czeszką Petrą Kvitovą i Rosjanką Verą Zvonarevą.

W pierwszym meczu Isia przegrała z Karoliną. Poniosła piątą porażkę z Wożniacką w ich szóstym spotkaniu.

A. RADWAŃSKA – K. WOŻNIACKA 7:5, 2:6, 4:6

Dunka pewnie wygrała podanie. Polka utrzymała serwis nie bez małych problemów (1:1). Wykorzystała pierwszego breakpointa (2:1).

Radwańska efektownym wolejem kończy długiego gema (3:1). Wożniacka uzyskała rebreaka (4:4). Karolina nie wykorzystała trzech piłek setowych (5:5).

Agnieszka na sucho przełamała Dunkę (6:5). Wygrała pierwszą partię po ponad godzinnej rywalizacji (7:5).

Wożniacka straciła podanie w pierwszym gemie drugiego seta (1:0). Krakowianka zepsuła smecza przy breakpoincie dla rywalki (1:1).

Isia ponownie odebrała serwis Karolinie (2:1), ale znów straciła przewagę breaka (2:2).

Polka po raz trzeci nie utrzymała podania (2:4). Po siódmym gemie Aga poprosiła o pomoc medyczną (kłopoty z ramieniem).

Zawodniczki już wróciły na kort. Agnieszka obroniła dwie piłki setowe. Trzecia dała seta Karolinie (2:6).

Radwańska nie wykorzystała dwóch szans na breaka (0:1). Gemy dla podających do stanu 2:3. W szóstym Isia straciła serwis (2:4).

W kolejnym uzyskała rebreaka (3:4), mimo że Wożniacka prowadziła już 40:0. Doprowadziła do wyrównania (4:4).

Polka obroniła piłkę meczową. Miała szansę na wyrównanie na 5:5, ale trzy ostatnie akcje w pojedynku wygrała Dunka (4:6). Spotkanie trwało aż dwie godziny i 40 minut.

Do piątku odbywać się będą po trzy mecze. Dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy awansują do sobotnich półfinałów.