MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Stanford – szybkie zwycięstwo Agnieszki

Agnieszka Radwańska jest turniejową piątką w Bank of the West Classic.

Isia (14 w rankingu WTA) w pierwszym meczu wygrała z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą (73) 6:1, 6:2. Obydwa ich wcześniejsze pojedynki również wygrała Agnieszka.

Agnieszka łatwo wygrała swoje podanie. Przełamała rywalkę (2:0). Trochę więcej walki w gemie numer trzy. Czeszka doprowadziła do równowagi, jednak to Polka była górą w tej odsłonie (3:0).

Agnieszka nie ma większych problemów z czeską rywalką. Prowadzi już 4:0 z podwójnym przełamaniem. W piątym gemie Barbora zagrała szczęśliwie po siatce, co dało jej trzy breakpointy. Wykorzystała pierwszego (4:1).

Przegranie gema nie zdeprymowało Polki. Po raz kolejny przełamała Strycovą (5:1) i wygrała łatwo własne podanie. Set dla Radwańskiej!

Początek pierwszego seta dla serwujących (1:1). W końcu Polka wyszła z inicjatywą i znów wygrała gem serwisowy przeciwniczki (2:1). W następnym gemie obroniła dwa breakpointy (3:1).

Starsza Radwańska nie zwalnia tempa. Jest już 4:1. Dała się jednak przełamać (4:2). Bardzo długi gem lecz Polka górą (5:2). Szybkie zwycięstwo Agnieszki (6:2).

W drugiej rundzie w środę około godz. 24 rywalką Polki będzie Kai-Chen Chang z Tajwanu.