MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Stuttgart WTA – Radwańska uległa Sharapovej

Agnieszka Radwańska była rozstawiona z jedynką w silnie obsadzonym turnieju w Stuttgarcie.

Trzecia zawodniczka świata miała wolny los w pierwszej rundzie Porsche Tennis Grand Prix (korty ziemne w hali, 710 tys. $).

W drugiej pokonała Włoszkę Robertę Vinci (20 w rankingu WTA) 6:3, 6:2. Polka w pierwszym secie kluczowego breaka zdobyła w szóstym gemie (4:2). Vinci nie wykorzystała szansy na odrobienie strat (6:3). W drugiej szybko uzyskała podwójne przełamanie (4:0, 6:2).

W ćwierćfinale przegrała z Rosjanką Marią Sharapovą (9) 4:6, 3:6. Przegrała pierwszego seta 4:6 (na początku meczu doszło do siedmiu przełamań z rzędu).

W drugiej partii była gorsza o podwójnego breaka 3:6. W ósmym gemie obroniła sześć piłek meczowych.

Drabinka singla kobiet w Stuttgarcie – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Alicja Rosolska i Kanadyjka Gabriela Dabrowski uległy Serbce Teodorze Mircic i Francuzce Laurze Thorpe 7:5, 3:6, 8:10.

Klaudia Jans-Ignacik i Serbka Ajla Tomljanovic przegrały z Amerykanką Liezel Hubert i Słowaczką Janette Husarovą 2:6, 6:4, 5:10.