Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Keys - D. Collins 6:1, 6:2; RABAT WTA 250: Stearns - Sherif 6:2, 6:1; GENEWA ATP 250: Ruud - Machac 7:5, 6:3; Ruud - Cobolli 1:6, 6;1, 7:6 (4); LYON ATP 250: G. Mpetshi Perricard - Etcheverry 6:4, 1:6, 7:6 (7).

Światowy Dzień Tenisa – Radwańska wygrała z Wożniacką

Agnieszka Radwańska pokonała Karoliną Wożniacką w pokazowym meczu.

Impreza BNP Paribas Showdown w Hongkongu rozgrywana jest w ramach Światowego Dnia Tenisa. Polka zastąpiła Chinkę Na Li, która leczy kontuzję kostki.

W pierwszym meczu John McEnroe wygrał z Ivanem Lendlem 8:5. Agnieszka była lepsza od Karoliny 6:4, 6:4.

– Na Li jest wspaniałą ambasadorką naszej dyscypliny w Azji i na całym świecie. Zaproszenie do Hongkongu jest dla mnie zaszczytem. Z radością czekałam również na spotkanie z moimi azjatyckimi kibicami, co zawsze dobrze na mnie wpływa – mówiła Radwańska.

W poniedziałek podobna impreza, odbyła się również w nowojorskiej Madison Square Garden, gdzie Serena Williams wygrała z Victorią Azarenką 6:4, 6:3, a Juan Martin Del Potro pokonał Rafaela Nadala 7:6 (4), 6:4.

Światowy Dzień Tenisa został ustanowiony przez Międzynarodową Federacji Tenisową (ITF), a jego celem jest popularyzowanie białego sportu na świecie oraz zwiększenie zainteresowania tenisem wśród najmłodszych.


Agnieszka Radwańska została nominowana do nagrody Fed Cup Heart Awards. Polka rywalizuje o to wyróżnienie z Brytyjką Heather Watson.

Zwyciężczyni będzie mogła wybrać organizację charytatywną, na którą zostanie przekazana dotacja.

Kategoria: