Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Rybakina 3:6, 6:3, 6:4; Paolini - Vekic 2:6, 6:4, 7:6 (8); Hsieh/J. Zieliński - Townsend/J. Murray 7:6 (2), 6:7 (7), 10:5; Eikeri/M. Gonzalez - Shibahara/Lammons 6:4, 3:6, 11:9; Olmos/S. Gonzalez - Barnett/Willis 6:3, 7:5; Purcell/Thompson - Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:4; Heliovaara/Patten - Skupski/Venus 6:4, 7:6 (1).

Światowy Dzień Tenisa – w prawie 80 klubach w Polsce

Prawie 80 klubów i szkół z całej Polski zgłosiło się do obchodów Światowego Dnia Tenisa.

W tym roku będzie on obchodzony 3 marca. Są jednak ośrodki, które już w niedzielę otworzyły korty. Wszyscy chętni będą mieli okazję do wzięcia udziału w tenisowych imprezach.

Światowy Dzień Tenisa to młode święto. Pierwsza edycja została zorganizowana przez Międzynarodową Federację Tenisową rok temu. Wówczas w imprezie wzięło udział niemal 60 krajów. W tym roku zgłosiło się ich ponad 100.

Ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu i przyciągnięcie na korty jak największej liczby dzieci. Tego dnia wybrane szkoły w całym kraju przeprowadzą specjalne tenisowe animacje dla dzieci.

W ramach zajęć szkolnych uczniowie będą mogli poznać podstawy gry w tenisa, a także – w formie zabawy – nauczyć się pierwszych kroków na korcie. Dla wszystkich uczniów przewidziano upominki związane z udziałem w tej imprezie.

3 marca tenis zawita nie tylko do szkół. Wiele kortów, klubów i ośrodków otworzy swe drzwi dla wszystkich chętnych – nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Szczegółowa lista klubów, które biorą udział w akcji – Kliknij tutaj

Kategoria: