Polski Tenis

WYNIKI

SAN JOSE WTA 250: Linette - Martic 7:5, 7:6 (5); KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Petkovic - Cristian 6:4, 6:3; Krunic - A. Bogdan 6:3, 6:3; Schmiedlova - Juvan 7:6 (7), 6:0; Mendez - Tsurenko 4:3 i krecz Ukrainki; Kawa/Voracova - E. Bogdan/Shinikova 6:1, 7:6 (5); Piter/Sherif - Krunic/Marozava 7:5, 6:4.

Światowy Dzień Tenisa – w prawie 80 klubach w Polsce

Prawie 80 klubów i szkół z całej Polski zgłosiło się do obchodów Światowego Dnia Tenisa.

W tym roku będzie on obchodzony 3 marca. Są jednak ośrodki, które już w niedzielę otworzyły korty. Wszyscy chętni będą mieli okazję do wzięcia udziału w tenisowych imprezach.

Światowy Dzień Tenisa to młode święto. Pierwsza edycja została zorganizowana przez Międzynarodową Federację Tenisową rok temu. Wówczas w imprezie wzięło udział niemal 60 krajów. W tym roku zgłosiło się ich ponad 100.

Ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu i przyciągnięcie na korty jak największej liczby dzieci. Tego dnia wybrane szkoły w całym kraju przeprowadzą specjalne tenisowe animacje dla dzieci.

W ramach zajęć szkolnych uczniowie będą mogli poznać podstawy gry w tenisa, a także – w formie zabawy – nauczyć się pierwszych kroków na korcie. Dla wszystkich uczniów przewidziano upominki związane z udziałem w tej imprezie.

3 marca tenis zawita nie tylko do szkół. Wiele kortów, klubów i ośrodków otworzy swe drzwi dla wszystkich chętnych – nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Szczegółowa lista klubów, które biorą udział w akcji – Kliknij tutaj

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności