Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Q. Zheng 7:5, 7:5; SEUL WTA 250: Alexandrova - Ostapenko 7:6 (4), 6:0; METZ ATP 250: Sonego - Hurkacz 7:6 (5), 6:4; Bublik - Wawrinka 2:1 i krecz Stana.
Polska Liga Tenisa

Święta spędza w Turcji

Grzegorz Panfil i Marcin Gawron jutro wylatują do Turcji. W miejscowości Antalya zagrają w futuresie na kortach ziemnych.

Grzegorz (na zdjęciu) – po powrocie z Vaduz – ćwiczył w Zabrzu.

– Trenowałem na prywatnym korcie ziemnym. W Turcji stać mnie na dobry wynik. Cele na ten rok się nie zmienia. Chcę wrócić do czołowej 300 na świecie – zapowiada Panfil. – Po raz kolejny spędzę święta poza domem. Ale taki jest los sportowca. Zdążyłem się do tego przyzwyczaić.

Ślązak zajmuje 574 miejsce w rankingu ATP, ale w poniedziałek powinien awansować o około 35-40 miejsc.

W turnieju głównym wystąpi także Marcin Gawron (530). Niespełna 22-letni tenisista w Liechtensteinie zachorował. Wyleczył się dopiero kilka dni temu. W środę po raz pierwszy w tym roku trenował na korcie ziemnych. Jego forma jest jednak niewiadomą.

Najgrożniejszymi rywalami Polaków wydają się być Słowak Pavol Cervenak, Bośniak Aldin Setkić, Francuz Laurent Rochette i Austriak Marco Mirnegg.

Trzech w eliminacjach

Czwarty na liście rezerwowej do głównym zawodów jest Mateusz Szmigiel (855). Wiele więc wskazuje, że będzie musiał zagrać w kwalifikacjach.

Być może w eliminacjach zagrają również 20-letni Marcin Chlebowski i Bartosz Sawicki (obaj bez rankingu). Pierwszy przebywa w Turcji od dwóch tygodni, ale startuje bez większego powodzenia.

Natomiast Sawicki jest najlepszym polskim juniorem (91 na świecie). Dla niego byłby to debiut w turnieju ATP.

Fot. Robert Baran

Kategoria: