Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Święta spędza w Turcji

przez maka

Grzegorz Panfil i Marcin Gawron jutro wylatują do Turcji. W miejscowości Antalya zagrają w futuresie na kortach ziemnych.

Grzegorz (na zdjęciu) – po powrocie z Vaduz – ćwiczył w Zabrzu.

– Trenowałem na prywatnym korcie ziemnym. W Turcji stać mnie na dobry wynik. Cele na ten rok się nie zmienia. Chcę wrócić do czołowej 300 na świecie – zapowiada Panfil. – Po raz kolejny spędzę święta poza domem. Ale taki jest los sportowca. Zdążyłem się do tego przyzwyczaić.

Ślązak zajmuje 574 miejsce w rankingu ATP, ale w poniedziałek powinien awansować o około 35-40 miejsc.

W turnieju głównym wystąpi także Marcin Gawron (530). Niespełna 22-letni tenisista w Liechtensteinie zachorował. Wyleczył się dopiero kilka dni temu. W środę po raz pierwszy w tym roku trenował na korcie ziemnych. Jego forma jest jednak niewiadomą.

Najgrożniejszymi rywalami Polaków wydają się być Słowak Pavol Cervenak, Bośniak Aldin Setkić, Francuz Laurent Rochette i Austriak Marco Mirnegg.

Trzech w eliminacjach

Czwarty na liście rezerwowej do głównym zawodów jest Mateusz Szmigiel (855). Wiele więc wskazuje, że będzie musiał zagrać w kwalifikacjach.

Być może w eliminacjach zagrają również 20-letni Marcin Chlebowski i Bartosz Sawicki (obaj bez rankingu). Pierwszy przebywa w Turcji od dwóch tygodni, ale startuje bez większego powodzenia.

Natomiast Sawicki jest najlepszym polskim juniorem (91 na świecie). Dla niego byłby to debiut w turnieju ATP.

Fot. Robert Baran

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności