Polski Tenis

WYNIKI

STAMBUŁ: Rinderknech - Bonzi 4:6, 7:6 (1), 7:6 (3); QUIMPER - eliminacje: Żuk - Vatutin 6:3, 7:5; Kamke - Karlovskiy 6:3, 6:4; Copil - Napolitano 7:6 (6), 3:6, 6:3; Lamasine - Grenier 6:4, 7:6 (5).

Świetna forma Michała

przez maka

Alek Charpantidis, trener Michała Przysiężnego, opowiada nam o zwycięskim meczu swojego podopiecznego z Thierry Ascione.

Polak wygrał z Francuzem 6:4, 7:6 (4). Zaserwował aż 22 asy.

– Nie jest to rekord „Ołówka”, ale rzeczywiście dzisiaj Michał serwował rewelacyjnie. Duża część z tych asów padły z drugiego podania – mówi szkoleniowiec. – Godna podkreślenia jest świetna gra na returnie, o czym świadczy fakt, ze Michał wygrał aż 50 procent piłek po drugim serwisie Francuza. Na szybkiej nawierzchni, jaka jest w Bergamo, to bardzo cenna statystyka. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

– Dobra dyspozycja przy odbiorze podań rywali przyda się przeciwko Sergiejowi Bubce, którego serwis jest z pewnością jednym z atutów – podkreśla Alek.

……………………………….

Ukrainiec dziś skończył 23 lata. Zajmuje 237 pozycję w rankingu ATP, ale w sierpniu 200 roku był już 176 na świecie.

Bubka ma za sobą w tym sezonie trzy nieudane próby wejścia do turniejów głównych ATP. W Doha pokonał Ascione, ale przegrał z Fischerem. W Sydney wygrał z Balleret, by ulec Matoseviciowi. W Melbourne przegrał po twardej walce z Yani (11:13 w decydującym secie).

Lepiej spisuje się w Europie. Wygrał satelitę w Kaarst, gdzie po drodze do tytułu wygrał z Grzegorzem Panfilem. Przed tygodniem występował w Kazaniu. Wygrał z Kudryavtsevem, ale przegrał z Nilandem.

W ubiegłym roku Sergiej występował głównie w rozgrywkach challengerowych. Wygrał turniej w Kyoto, był w półfinale w Nottingham. Odniósł kilka cennych zwycięstw nad silnymi przeciwnikami. Pokonał m.in. Berrera, Kendricka czy Rosola.

Mecz z Przysiężnego z Bubką odbędzie się jutro o godz. 10.

Obraz i wyniki z challengera w Bergamo

www.e-tennis.tv/channel1.htm
www.atpworldtour.com/Tournaments/Challenger-Tour.aspx

…………………………….

Pary 1/8 finału challengera w Bergamo: Kukushkin – G. Muller; Przysiężny – Bubka; Bozoljac – Rosol 4:6, 6:3, 6:2; Hrbaty – Kudryavtsev 6:2, 7:6; Valent – Grigelis 7:5, 6:3; D. Brown – Crugnola 7:6, 7:6; Dodig – Alex Kuznetsov; K. Beck – Bogdanović.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności