Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Linette - Watson 6:1, 6:1; Zanevska - Tan 4:6, 7:5, 6:1; Pera - Ruse 7:5, 6:4; Makarova - Cirstea 1:6, 6:3, 6:2; Ferro - Gabueva 6:3, 6:4; Friedsam - D. Saville 4:6, 6:3, 7:6 (5); Piter/Zimmermann - Xu/Yang 6:3, 3:6, 10:7; RABAT WTA 250: Sherif - Paquet 6:0, 6:2; Tomljanovic - Schmiedlova 7:5, 6:2; Mladenovic - Andrianjafitrimo 6:3, 3:6, 7:6 (7); Sharma - Marcinko 5:7, 6:3, 6:3; Bondar - Ferrando 6:4, 3:6, 7:5; Burel - Udvardy 7:6 (4), 7:6 (3); C. Liu - Rakhimova 6:4, 6:3; GENEWA ATP 250: Majchrzak - Cecchinato 6:2, 6:3; Gasquet - Medvedev 6:2, 7:6 (5); Nikles - Riedi 5:7, 7:6 (3), 7:5; Kokkinakis - Fognini 6:4, 6:3; J. Sousa - Andujar 6:1, 6:4; O' Connell - Ramos-Vinolas 7:6 (5), 6:4; Basilashvili - Bagnis 6:4 i krecz Argentyńczyka; LYON ATP 250: Watanuki - Kwon 6:3, 6:4; Coria - Altmaier 6:3, 3:6, 6:3; Guinard - Gaston 6:4, 6:7 (5), 6:2; Baez - Otte 5:7, 6:4, 6:2; Norrie - F. Cerundolo 6:4, 6:4; De Minaur - Humbert 1:6, 6:3, 6:2; Klaasen/Lammons - Kubot/Roger-Vasselin 6:1, 7:6 (2).

Sydney ITF – półfinał Zaniewskiej

Sandra Zaniewska kontynuuje występy w Australii.

Polka (286 w rankingu WTA) w turnieju ITF w Sydney (korty twarde, 25 tys. $) wygrała z Rosjanką Ariną Rodionovą (278) 6:2, 6:1.

Sandra zrewanżowała się Arinie za porażkę sprzed dwóch tygodni w Burnie. W 1/8 finału pokonała Japonkę Misę Eguchi (222) 6:4, 6:0.

W ćwierćfinale była skuteczniejsza od Risy Ozaki (930) z Japonii 0:6, 7:6 (4), 6:4. 17-latka do turnieju głównego awansowała przez eliminacje.

W pierwszej rundzie wyeliminowała numer jeden zawodów, swoją rodaczkę Erikę Semę.

W meczu półfinałowym przegrała z niespełna 16-letnią Australijką Ashleigh Barty (632) 1:6, 2:6. Polka zdobyła w Sydney 24 punkty.

W kolejnych tygodniach Zaniewska zagra w australijskiej Mildurze i nowozelandzkim Wellington. W obydwu imprezach ma pewne miejsca w drabinkach głównych.

Wyniki

Pierwsza runda: Ozaki – (1) E. Sema 7:5, 6:7 (4), 7:6 (4); Bobusic – Lykina 6:1, 6:4; Zaniewska – Ar. Rodionova 6:2, 6:1; (7) Eguchi – Kerkhove 6:0, 6:1; S. Jones – (4) Simmonds 5:7, 6:4, 6:1; Barty – N-L Han 6:0, 6:2; X. Han – Inoue 6:2, 6:2; (8) Nakamura – Hoynaski 6:2, 6:1; (5) Holland – Myers 6:2, 6:1; Hogenkamp – Perrin 6:4, 6:2; Geuer – Keir 6:2, 6:4; (3) Y. Sema – Zec-Peskiric 6:1, 6:4; S. Zheng – (6) Putintseva 6:4, 7:6 (6); Ozgen – Peers 6:3, 6:7 (4), 7:5; Adamczak – Mirkovic 3:0 i krecz Australijki; (2) Rogowska – Omae 6:2, 6:0.

Druga runda: Ozaki – Bobusic 6:3, 4:6, 7:6 (5); Zaniewska – Eguchi 6:4, 6:0; Barty – S. Jones 6:3, 6:2; Nakamura – X. Han 5:2 i krecz Chinki; Hogenkamp – Holland 6:2, 6:1; Geuer – 6:0, 2:6, 7:6 (4)Y. Sema ; S. Zheng – Ozgen 6:4, 6:1; Rogowska – Adamczak walkower.

Ćwierćfinały : Zaniewska – Ozaki 0:6, 7:6 (4), 6:4; Barty – Nakamura 6:3, 4:6, 6:4; Hogenkamp – Geuer 7:5, 6:2; Rogowska – S. Zheng 6:4, 6:1.

Półfinały: Barty – Zaniewska 6:1, 6:2; Rogowska – Hogenkamp 3:6, 6:0, 6:2.

Finał: Barty – Rogowska 6:1, 6:3.

W grze podwójnej Zaniewska i Australijka Olivia Rogowska są rozstawione z trójką. Przegrały z Chinkami Ying-Ying Duan i Xinyun Han 7:5, 4:6, 7:10.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności