MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Sydney WTA – Radwańska przegrała z Azarenką

Agnieszka Radwańska dotarła do półfinału turnieju WTA w Sydney.

Krakowianka zdobyła 200 punktów do rankingu WTA. W pojedynku o finał uległa Victorii Azarence. Białorusinka to trzecia zawodniczka świata.

A. RADWAŃSKA – V. AZARENKA 6:1, 3:6, 2:6

Polka znakomicie rozpoczęła spotkanie. Wygrała własne podanie do zera. Przełamała Białorusinkę przy czwartym breakpoincie (2:0). Azarenka uzyskała rebreaka (2:1).

Isia po raz drugi odebrała podanie Victorii (3:1). Obroniła cztery breakpointy (4:1). Wywalczyła podwójne przełamanie (5:1). Wygrała pierwszego seta (6:1).

Aga nie wykorzystała dwóch szans na breaka (1:2). W piątym gemie także zmarnowała dwa breakpointy (2:3).

Białorusinka przy pierwszej okazji odebrała podanie krakowiance (3:5). Polka przegrała drugą partię (3:6), mimo że była gorsza tylko w 6 z 19 akcji po własnych serwisach.

Isia w trzecim gemie decydującego seta obroniła się przed stratą podania (2:1). Miała trzy szanse na breaka, ale gem dla Azarenki (2:2).

Victoria swoich szans nie marnowała. Przełamała Agnieszkę dwa razy pod rząd (2:5). Radwańska przegrała trzecią partię (2:6).

Półfinały: Azarenka – A. Radwańska 1:6, 6:3, 6:2; Na Li – Kvitova 1:6, 7:5, 6:2.