MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Sydney WTA – Ula Radwańska w turnieju głównym

Urszula Radwańska skutecznie walczyła w eliminacjach Apia International Sydney.

Polka (105 w rankingu WTA) nie została w nich rozstawiona. Trafiła w pierwszej rundzie na Australijkę Sally Peers (248). Pokonała ją 6:2, 6:2.

W całym pojedynku doszło do dwunastu przełamań. Osiem razy podanie rywalce odbierała Ula. Polka wygrała 67 akcji przy 42 Sally. Spotkanie trwało godzinę i dziewięć minut.

W drugim meczu Ula wygrała z Czeszką Ivetą Benesovą (54) 6:4, 6:1 po zaledwie 69 minutach. Zrewanżowała się jej za porażkę w Bastad sprzed trzech lat.

Radwańska świetnie serwowała (tylko raz straciła podanie). Z łatwością przełamywała Benesovą (aż pięć razy). Wygrała 69 akcji, przy 47 przeciwniczki.

O awans do turnieju głównego Polka miała zagrać z Amerykanką Vanią King (75). Zawodniczka z USA oddała mecz walkowerem z powodu kontuzji.

ĆWIARTKA ULI

Pierwsza runda: King – Rus 5:7, 6:3, 6:1; Ormaechea – Mayr-Achleitner 6:0, 3:1 i krecz Austriaczki; U. Radwańska – Peers 6:2, 6:2; (8) Benesova – Lourdes Dominguez Lino 7:6 (0), 6:2.

Druga runda: King – Ormaechea 6:1, 7:6 (3); U. Radwańska – Benesova 6:4, 6:1.

Trzecia runda: U. Radwańska – King walkower.