Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Szóste miejsce polskich tenisistów na wózkach

przez maka

Od 3 do 9 maja na kortach Ali Bey Club Manavgat Antalya w Turcji odbyły się 15 Drużynowe Mistrzostwa Świata w Tenisie na Wózkach 2010.

Do Turcji przybyło 200 tenisistów na wózkach. W mistrzostwach startowały 32 drużyny męskie, podzielone na dwie grupy, oraz 16 drużyn kobiecych, osiem drużyn juniorów i osiem drużyn kategorii Quad (niepełnosprawność dolnych i górnych narządów ruchu).

Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Piotr Jaroszewski (SIKT Płock), Albin Batycki (na zdjęciu, SPARTAKUS Kożmin Wlkp.), Jerzy Kulik (SIKT Płock). Trenerem jest Maciej Hrycyszyn.

Polscy tenisiści rozpoczęli start od drugiej rundy, w której pokonali Australię 2:1. W ćwierćfinale trafili na Holandię. „Pomarańczowi” to numer 1 światowego tenisa na wózkach zarówno w kategorii mężczyzn i kobiet. Przegrali 0:3. Robin Ammerlaan i Maikel Scheffers nie pozwolili naszym tenisistom zdobyć nawet jednego gema.

Biało-czerwoni w meczu o miejsca 5-8 wygrali ze Słowacją 2:1. W decydującym o ostatecznej pozycji w mistrzostwach spotkaniu ulegli reprezentacji Belgii 0:3.

Mistrzami świata zostali Szwedzi, pokonując Holandię 2:1. Trzecie miejsce zajęli obrońcy tytułu sprzed roku – Francuzi.

Wsród kobiet mistrzostwo wywalczyły Holenderki, w finale pokonały 2:0 Japonię. Po mistrzowski tytuł sięgnęli również holenderscy juniorzy. W kategorii Quad mistrzem została drużyna Stanów Zjednoczonych.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności