MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Sztokholm ATP – Gulbis wyeliminował Janowicza

Jerzy Janowicz odpadł w ćwierćfinale turnieju If Stockholm Open.

Łodzianin (15 w klasyfikacji ATP) wyleczył już uraz kręgosłupa. Zdążył przygotować się do trzech halowych turniejów.

W zawodach w Sztokholmie (korty twarde w hali, 530 tys. $) był rozstawiony z 3. Miał wolny w pierwszej rundzie. W drugiej wygrał łatwo z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem (64) 6:2, 6:1. W obydwu setach był lepszy o podwójnego breaka.

W ćwierćfinale przegrał z Łotyszem Ernestem Gulbisem (26) 5:7, 6:4, 3:6. Szczególnie szkoda pierwszego seta, w którym Janowicz prowadził 2:0, 4:2 i miał szansę na podwójnego breaka.

W drugiej partii był lepszy o jedno przełamanie (2:1). W decydującym secie stracił podanie w szóstym gemie. Nie zdołał odrobić strat. W następnych tygodniach Jerzyk zagra w Walencji i Paryżu.

Drabinka singla w Sztokholmie – Kliknij tutaj

W eliminacjach spróbował swoich sił Adam Chadaj (764). Przegrał ze zdolnym Szwedem Eliasem Ymerem (812) 0:6, 3:6.

Drabinka kwalifikacji w Sztokholmie – Kliknij tutaj

W grze podwójnej wystąpili Mateusz Kowalczyk i Słowak Igor Zelenay. Ulegli Niemcom Gero Kretschmerowi i Alexandrowi Satschko 4:6, 6:7 (4).