Polski Tenis

WYNIKI

GDYNIA WTA 250: Zanevska - Parrizas Diaz 6:3, 6:2; Kucova - Gorgodze 6:7 (4), 7:6 (7), 7:6 (3); Korpatsch - Bondar 7:5, 6:3; PALERMO WTA 250: Dodin - Cristian 6:7 (6), 6:3, 6:4; GSTAAD ATP 250: Gaston - Garin 6:4, 1:6, 7:6 (11); Djere - Rinderknech 6:4, 6:7 (5), 6:4; Kopriva - M. Ymer 6:1, 6:0; Ruud - Paire 6:2, 5:7, 6:3; Walków/Zieliński - Paul/Riedi 4:6, 7:6 (3), 10:2; UMAG ATP 250: Gasquet - Dzumhur 6:3, 7:6 (7); Altmaier - Lajovic 6:2, 6:4; Ramos-Vinolas - Travaglia 6:2, 6:1; LOS CABOS ATP 250: Norrie - Escobedo 6:1, 6:1; Fritz - S. Johnson 6:4, 6:4; Isner - Bolt 6:3, 6:4; Nakashima - Thompson 6:3, 4:6, 7:6 (4).

Talex Open 2014 w Poznaniu – wyniki

przez maka

W Poznaniu zakończył się futures ITF Talex Open 2014.

Międzynarodowe mistrzostwa Wielkopolski (korty ziemne, 15 tys. $) odbyły się już po raz 15. W przeszłości triumfowali m.in. Mariusz Fyrstenberg, Kim Tiilikainen, Grzegorz Panfil czy Marcin Gawron.

W tym roku najwyżej rozstawieni zostali Niemiec Peter Torebko oraz Słowacy Adrian Sikora i Ivo Klec. W turnieju występuje duża grupa Polaków.

Miejsca w drabince głównej mają: Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski, Andriej Kapaś, Błażej Koniusz, Marcin Gawron, Paweł Ciaś, Piotr Łomacki i Adam Chadaj (dzięki pozycjom w rankingu) oraz Maciej Smoła, Mikołaj Jędruszczak, Szymon Walków i Hubert Hurkacz (dzięki dzikim kartom).

Przez eliminacje przebili się Mateusz Kowalczyk, Maciej Romanowicz, Maciej Rajski, Mikołaj Szmyrgała, Rafał Teurer, Bartosz Wojnar oraz Adam Majchrowicz (jako lucky loser).

Pierwszy punkt w zawodowych rozgrywkach zdobył 17-letni Hurkacz. Łomacki natomiast obronił sześć piłek meczowych w spotkaniu pierwszej rundy.

W półfinałach z Polaków zagrali Panfil, Koniusz i Łomacki. W meczu o tytuł z Czechem Michalem Schmidem przegrał Panfil.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Torebko – Walków 6:1, 6:2; Hurkacz – B. Wojnar 6:4, 6:2; Koniusz – Agar 6:3, 6:1; (8) Jebavy – Kapaś 7:6 (4), 6:1; Kostin – (3) Klec 6:4, 4:6, 6:2; Smoła – Mik. Jędruszczak 6:3, 6:3; Gawron – Khassanov 6:4, 6:0; (5) Panfil – Teurer 6:4, 7:6 (5); (7) Gadomski – Ciaś 6:1, 6:2; Windahl – Kaluzik 6:0, 6:0; Rajski – Szmyrgała 6:4, 6:2; Łomacki – (4) Leite 5:7, 7:5, 6:3; (6) Schmid – B. Wagner 6:1, 7:6 (8); Chadaj – Romanowicz 3:6, 6:4, 6:2; Kowalczyk – Majchrowicz 6:7 (8), 6:4, 6:1; (2) Sikora – Lojda 6:2, 6:1.

Druga runda: Hurkacz – Torebko 2:6, 6:2, 6:3; Koniusz – Jebavy 6:4, 6:3; Kostin – Smoła 6:3, 3:6, 7:6 (2); Panfil – Gawron 6:3, 7:5; Gadomski – Windahl 6:3, 6:0; Łomacki – Rajski 6:4, 6:3; Schmid – Chadaj 6:2, 5:2 i krecz Polaka; Sikora – Kowalczyk 6:1, 3:6, 7:6 (4).

Ćwierćfinały: Koniusz – Hurkacz 7:5, 6:0; Panfil – Kostin 0:6, 6:2, 6:2; Łomacki – Gadomski 6:1, 7:6 (3); Schmid – Sikora 6:3 6:1.

Półfinały: Panfil – Koniusz 6:4, 4:6, 6:4; Schmid – Łomacki 6:3, 2:6, 6:2.

Finał: Schmid – Panfil 6:1, 3:6, 6:2.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Kapaś/Koniusz – Chadaj/Szmyrgała 7:6 (4), 6:3; Jędruszczak/Lutkowski – Raab/Torebko 7:5, 6:2; (4) Gawron/Panfil – Dzudzewicz/Rajski 6:2, 7:6 (1); Kostin/Walków – Kaldawi/Scott 7:5, 7:5; Gadomski/Smoła – Majchrowicz/Teurer 2:6, 6:4, 10:8; Mansson/Windahl – (3) Agar/Leite 6:3, 3:6, 11:9; Hurkacz/Kowalczyk – Drzewiecki/Łomacki 6:2, 7:6 (4); (2) Jebavy/Sikora – Ciaś/Nowak 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Kapaś/Koniusz – Jędruszczak/Lutkowski 6:3, 6:1; Gawron/Panfil – Kostin/Walków 6:7 (5), 6:4, 10:7; Mansson/Windahl – Gadomski/Smoła 6:3, 7:5; Jebavy/Sikora – Hurkacz/Kowalczyk 6:3, 7:6 (5).

Półfinały: Kapaś/Koniusz – Gawron/Panfil 5:7, 6:3, 10:3; Jebavy/Sikora – Mansson/Windahl 7:6 (5), 6:4.

Finał: Jebavy/Sikora – Kapaś/Koniusz 4:6, 6:3, 10:5.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: (1) Drzewiecki – bye; Romanowicz – Jantos 6:2, 6:4; Stodder – Nazaruk 6:2, 6:2; Stefaniak – Pyla 6:0, 6:2; (2) Raab – bye; Michnev – Robertson 6:4, 6:0; Nispoń – Kaplusch 6:2, 6:0; Kostin – Kossek 6:0, 6:1; (3) Kowalczyk – bye; P. Zbroja – Lemiesz 6:2, 6:2; P. Lipka – Arndt 6:1, 6:0; Hornak – Dmochowski 7:5, 5:7, 6:3; (4) Majchrowicz – bye; P. Barański – Owczarz 7:6 (1), 6:2; Kaluzik – Mansson 6:1, 6:2; Boychuk – B. Dzudzewicz 6:2, 7:5; (5) Teurer – bye; Józ. Gieysztor – P. Gewert 6:3, 7:6 (4); Dobrzyński – Nawrocki 6:2, 6:1; M. Wojnar – (12) Janik 6:3, 6:2; (6) Rajski – bye; Terczyński – F. Plewiński 6:0, 6:4; Michałek – Nikulchikov 6:2, 6:0; (11) Gryńkowski – Jan Gieysztor 6:3, 6:1; (7) Szmyrgała – bye; Sarysz – Mironov 6:2, 6:4; Svistunov – J. Scott 2:6, 6:2, 6:1; (9) Kaldawi – bye; (8) B. Wojnar – bye; Kirchhoff – Wargocki 6:7 (5), 6:4, 7:6 (3); Wawrzyczek – Wieczorek 6:2, 6:3; (10) W. Lutkowski – bye.

Druga runda: Romanowicz – Drzewiecki 7:5, 6:4; Stodder – Stefaniak 6:1, 7:6 (5); Michnev – Raab 6:1, 6:2; Kostin – Nispoń 6:1, 6:3; Kowalczyk – P. Zbroja 6:4, 6:4; P. Lipka – Hornak 6:4, 6:3; Majchrowicz – P. Barański 6:3, 6:2; Kaluzik – Boychuk 6:4, 6:2; Teurer – Józ. Gieysztor 6:1, 6:0; M. Wojnar – Dobrzyński 6:0, 6:0; Rajski – Terczyński 6:3, 6:4; Michałek – Gryńkowski 6:4, 6:2; Szmyrgała – Sarysz 6:4, 6:2; Kaldawi – Svistunov 6:1, 7:6 (3); B. Wojnar – Kirchhoff 6:4, 6:3; W. Lutkowski – Wawrzyczek 6:4, 3:6, 6:2.

Trzecia runda: Romanowicz – Stodder 6:2, 6:3; Kostin – Michnev 3:6, 6:0, 6:1; Kowalczyk – P. Lipka 6:4, 6:2; Kaluzik – Majchrowicz 7:6 (5), 6:0; Teurer – M. Wojnar 6:2, 7:5; Rajski – Michałek 6:2, 6:2; Szmyrgała – Kaldawi 5:7, 6:2, 6:3; B. Wojnar – W. Lutkowski 6:4, 6:2.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności