Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Alcaraz - Medvedev 6:7 (1), 6:3, 6:4, 6:4; Djokovic - Musetti 6:4, 7:6 (2), 6:4; Olmos/S. Gonzalez - Eikeri/M. Gonzalez 6:3, 7:6 (5); Hsieh/J. Zieliński - Routliffe/Venus 7:6 (0), 6:3.

Tauron Energy Team celuje w medal

Tauron Polska Energia został głównym sponsorem najlepszej polskiej pary deblowej.

Tenisiści dzięki wsparciu sponsora mogą w pełnym komforcie i spokoju przygotowywać się do najważniejszej imprezy sezonu – igrzysk olimpijskich w Londynie.

Tauron Energy Team, czyli duet Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, celuje w olimpijski medal.

Od momentu podjęcia współpracy ze sponsorem tenisiści odnotowują największe sukcesy. W 2011 roku byli w finałach US Open i Masters.

W tym sezonie także spisują się znakomicie. Wygrali w Barcelonie i Madrycie, a byli w finale w Dubaju.

– Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z firmą Tauron. Realne wsparcie, które otrzymujemy, pozwala nam skupić się wyłącznie na treningach i grze. Czujemy, że teraz stać nas na wygranie naszego pierwszego wielkiego szlema. Jednak najważniejsze są dla nas igrzyska. Zdobycie medalu dla Polski w deblu byłoby największym zaszczytem – mówią Fryta i Matka.

Umowa z Tauron została podpisana do końca 2012 roku, z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

– Z Mariuszem i Marcinem współpracę rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Tym bardziej cieszy nas fakt, że tak szybko zaowocowała ona dobrymi wynikami – dodaje Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w Tauron Polska Energia. – Nasz debel jest jednym z najlepszych na świecie, a Tauron współpracuje z najlepszymi. Przekłada się to bezpośrednio na znajomość naszej marki w Polsce i zagranicą, a co za tym idzie, na nasze sukcesy biznesowe.

Tauron aktywnie angażuje się w sponsoring sportu. Grupa traktuje tę formę współpracy jako najefektywniejszy sposób promocji. Dlatego istnieje sieć związków Tauron ze sportem, na przykład współpraca z Tauron Basket Ligą czy sponsorowanie aktualnego mistrza Polski w piłce nożnej.

Firma jest także oficjalnym sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Współpraca z tenisowym deblem jest kolejną inicjatywą pozwalającą z jednej strony zwiększyć znajomość marki, a z drugiej szanse na sukcesy polskich sportowców na arenie międzynarodowej.

Kategoria: