Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Sevastova - Yastremska 6:7 (3), 6:1, 6:4; Ponchet - Jacquemot 4:6, 6:4, 7:6 (4); Seidel - Friedsam 6:4, 6:4; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Nardi - Cobolli 3:4 (4), 4:2, 4:3 (1), 1:4, 4:3 (3); Fils - Stricker 4:2, 3:4 (3), 4:2, 4:3 (5).
Polska Liga Tenisa

Tenis na wózkach – halowe mistrzostwa Polski

W Drzonkowie odbyły się 17. halowe mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach.

W turnieju mężczyzn zabrakło dwóch najlepszych zawodników: Tadeusza Kruszelnickiego (LOB Wrocław) i Piotra Jaroszewskiego (SIKT Płock).

Pod ich nieobecność zwyciężył Kamil Fabisiak (SIKT Płock). W finale pokonał Albina Batyckiego (Spartakus Kożmin Wielkopolski) 6:2, 7:6 (6).

W tie-breaku drugiego seta Fabisiak przegrywał już 1:6, ale wygrał 8:6. Kamil i Albin byli też najlepsi w grze podwójnej.

W zmaganiach kobiet triumfowała Judyta Olszewska (UKS 1 Ciechocinek). Wyprzedziła Lucynę Miętrkiewicz (IKS Sulechów) i Katarzynę Wojcieszak (Spartakus).

Singiel mężczyzn

Pierwsza runda: Stasiak – Rogowski 6:3, 7:5; Żyła – Kowalewski 6:1, 6:2; Hebisz – Suchorzewski 6:4, 6:1; Jabłoński – Wojtarowicz 6:0, 6:1; Nowicki – Walenciak 6:2, 7:5; Szczygieł – Maciejewski 6:1, 6:2; Glaz – Juzyk 6:1, 6:1; Parulewicz – Zalewski 6:0, 6:0.

Druga runda: Batycki – Stasiak 6:1 i krecz Arkadiusza; Żyła – Dobaczewski 6:1, 6:2; Miętrkiewicz – Hebisz 6:3, 6:1; Jabłoński – Kinowski 6:3, 6:2; Kulik – Nowicki 6:1, 6:2; Szczygieł – Malicki 6:2, 6:2; Glaz – Śmietanka 6:3, 6:4; Fabisiak – Parulewicz 6:0, 6:3.

Ćwierćfinały: Batycki – Żyła 6:1, 6:2; Miętrkiewicz – Jabłoński 6:2, 6:1; Kulik – Szczygieł 7:5, 6:1; Fabisiak – Glaz 6:1, 6:0.

Półfinały: Batycki – Miętrkiewicz 6:2, 6:0; Fabisiak – Kulik 6:1, 6:0.

Finał: Fabisiak – Batycki 6:2, 7:6 (6).

Debel mężczyzn

Pierwsza runda: Glaz/Szczygieł – Jabłoński/Kowalewski 6:3, 6:0; Hebisz/Maciejewski – Wojtarowicz/Zalewski 6:1, 6:4; Stasiak/Śmietanka – Juzyk/Nowicki 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Batycki/Fabisiak – Parulewicz/Żyła 6:1, 7:6 (4); Glaz/Szczygieł – Kinowski/Malicki 3:6, 6:4, 10:7; Dobaczewski/Rogowski – Hebisz/Maciejewski 6:0, 6:0; Kulik/Miętrkiewicz – Stasiak/Śmietanka 6:4, 6:7 (7), 10:8.

Półfinały: Batycki/Fabisiak – Glaz/Szczygieł 6:2, 6:2; Kulik/Miętrkiewicz – Dobaczewski/Rogowski 6:4, 7:6 (5).

Finał: Batycki/Fabisiak – Kulik/Miętrkiewicz 6:0, 6:2.

Singiel kobiet

Olszewska – Miętrkiewicz 6:2, 6:1; Olszewska – Wojcieszak 6:1, 6:1; Miętrkiewicz – Wojcieszak 6:1, 7:6 (6). Kolejność: 1. Olszewska, 2. Miętrkiewicz, 3. Wojcieszak.

Kategoria: