Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Alexandrova 6:7 (5), 6:3, 6:3; Vondrousova - Fręch 5:7, 6:1, 6:0; Keys - Xinyu Wang 7:5, 6:0; Samsonova - L. Fernandez 4:6, 6:4, 6:2; Haddad Maia - E. Navarro 6:4, 7:6 (1); RABAT WTA 250: Tomova - Y. Wang 7:6 (4), 6:0; Bronzetti - Trevisan 6:2, 6:3; Stearns - Xiyu Wang 6:3, 6:1; GENEWA ATP 250: Baez - Carballes Baena 6:3, 6:0; Machac - Moreno de Alboran 4:6, 7:5, 6:0; Michelsen - Fritz 6:4, 4:6, 7:5; LYON ATP 250: Darderi - Mannarino 7:6 (4), 6:3; Koepfer - Humbert 2:6, 6:4, 6:4; Etcheverry - Seyboth Wild 7:5, 3:0 i krecz Brazylijczyka; Mpetshi Perricard - Nishioka walkower. 

Tenis na wózkach – Zielona Góra Cup

W Drzonkowie odbył się turniej UNIQLO Wheelchair Tennis Tour.

Zawody tenisistów na wózkach Zielona Góra Cup 2014 (korty twarde w hali) rozgrywane były w ramach ITF Futures Series.

W gronie mężczyzn na starcie cała polska czołówka – poza Tadeuszem Kruszelnickim. Najwyżej rozstawiony jest Kamil Fabisiak (27 w światowym rankingu).

Wśród kobiet – walczyło osiem zawodniczek – z dwójką grała Lucyna Miętrkiewicz (72). Turniejową jedynką byłaElena Shyngaryova (61).

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Shyngaryova – Wojcieszak 6:3, 6:4; Yamani – Levasseur 6:1, 6:2; Olesen – Preis 6:0, 6:2; (2) L. Miętrkiewicz – Coteman 6:4, 6:3.

Półfinały: Shyngaryova – Yamani 6:3, 6:4; L. Miętrkiewicz – Olesen 6:4, 6:2.

Finał: Shyngaryova – L. Miętrkiewicz 1:6, 6:4, 6:3.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Fabisiak – bye; Szary – Jabłoński 6:2, 6:2; Voogla – bye; (5) P. Miętrkiewicz – bye; (4) Batycki – bye; Sushko – Sobczyński 6:1, 6:0; Nowicki – Kowalewski 6:3, 3:6, 7:5; (6) Kulik – bye; (7) Kinowski – bye; Szczygieł – Dobaczewski 6:3, 4:6, 6:4; Brezyna – Malinowski 6:1, 6:1; (3) Jaroszewski – bye; (8) Drapakovskiyy – bye; Hebisz – bye; Villiste – Stasiak 6:3, 6:2; (2) Golovin – bye.

Druga runda: Fabisiak – Szary 6:0, 6:1; P. Miętrkiewicz – Voogla 6:0, 6:0; Batycki – Sushko 6:0, 6:0; Kulik – Nowicki 6:1, 6:0; Kinowski – Szczygieł 6:3, 6:4; Jaroszewski – Brezyna 6:3, 6:0; Hebisz – Drapakovskiyy 6:3, 6:1; Golovin – Villiste 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Fabisiak – P. Miętrkiewicz 6:2, 6:0; Batycki – Kulik 6:4, 6:3; Jaroszewski – Kinowski 6:1, 6:1; Golovin – Hebisz 6:3, 6:3.

Półfinały: Fabisiak – Batycki 6:0, 6:3; Jaroszewski – Golovin 6:2, 6:2.

Finał: Fabisiak – Jaroszewski 6:7 (8), 6:2, 6:3.

DEBEL KOBIET

Półfinały: Shyngaryova/Miętrkiewicz – Olesen/Yamani 6:2, 6:1; Coteman/Wojcieszak – Lavasseur/Preis 6:1, 6:4.

Finał: Coteman/Wojcieszak – Shyngaryova/Miętrkiewicz 6:4, 6:7 (0), 10:6.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: Hebisz/Nowicki – Malinowski/Szczygieł 4:6, 7:5, 10:6; Jabłoński/Kowalewski – Dobaczewski/Stasiak 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Fabisiak/Jaroszewski – Drapakovskiyy/Sushko 6:0, 6:1; Kinowski/Miętrkiewicz – Hebisz/Nowicki 6:3, 6:0; Batycki/Kulik – Jabłoński/Kowalewski 6:1, 6:0; Brezyna/Szary – Villiste/Voogla 6:0, 6:1.

Półfinały: Fabisiak/Jaroszewski – Kinowski/Miętrkiewicz 6:1, 6:0; Batycki/Kulik – Brezyna/Szary 6:1, 6:3.

Finał: Fabisiak/Jaroszewski – Batycki/Kulik 6:4, 6:4.

Kategoria: