Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tenisowy flesz

Ivan Lendl został trenerem Andy’ego Murraya.

Wczoraj Szkot, który od turnieju w Miami grał bez trenera, ogłosił, że rozpoczyna współpracę z Lendlem.

Ivan to jeden z najwybitniejszych tenisistów w historii. Liderował przez 270 tygodni w rankingu ATP. Triumfował w ośmiu zawodach wielkoszlemowych.

Zdobycie tytułu w Wielkim Szlemie jest marzeniem i celem Andy’ego. Sezon zainauguruje w Brisbane. Rozstawiony z jedynką w pierwszym meczu zagra z Michaiłem Kukushkinem z Kazachstanu.

Kolejne laury dla Djokovicia

Novak zajął pierwsze miejsce w 54. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej na najlepszych sportowców Europy 2011 roku. Wyprzedził Niemców – mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela i koszykarza NBA Dirka Nowitzikiego.

Także w ankiecie AIPS (Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej) tytuł najlepszego zawodnika ubiegłego roku trafił do Serba.

24-latek przygotował niespodziankę dla swoich fanów. Wydał specjalny kalendarz na nadchodzący rok. Znalazły się w nim zdjęcia z jego największych tegorocznych sukcesów. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

WTA bez sponsora

Z końcem 2011 roku zakończyła się współpraca Związku Tenisa Kobiecego z firmą Sony Ericsson.

Koncern został sponsorem tytularnym kobiecych rozgrywek w 2005 roku. Strony nie przedłużyły kontraktu na kolejny sezon.

Wsparcie od ministerstwa

Agnieszka Radwańska oraz Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski dostaną pieniądze od Ministerstwa Sportu. Mają one pomóc w przygotowaniach do igrzysk w Londynie.

Krakowianka otrzyma 100 tys, a Matka i Fryta 150 do podziału. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na pensje dla trenerów – Tomasza Wiktorowskiego i Radosława Szymanika, a także na bilety lotnicze.

Hiszpanie mają nowych kapitanów

Na czele ekipy tegorocznych triumfatorów Pucharu Davisa stanął Alex Corretja. 37-letni Katalończyk zastąpił na stanowisku Alberta Costę.

Kapitanem reprezentacji kobiecej została Arantxa Sanchez-Vicario. Była liderka rankingu WTA podpisała dwuletni kontrakt.

Kategoria: