Polski Tenis

WYNIKI

BJK CUP: Fręch/Kawa – Meligeni Rodrigues Alves/Stefani 1:6, 6:2, 6:4; Meligeni Rodrigues Alves - Kawa 6:3, 7:5; Fręch - Pigossi 4:6, 6:3, 7:6 (4); Svitolina - Naito 6:2, 4:6, 7:6 (3); L. Kichenok/N. Kichenok - Akita/Sato 6:2, 7:6 (2); Sevastova - Raina 6:0, 7:6 (4); Bhosale/Desai - Spaka/Vismane 6:4, 5:7, 10:2; L. Fernandez - Stojanovic 3:6, 6:3, 6:4; Marino/Zhao - Jorovic/Krunic 6:7 (4), 6:3, 10:0; Zacarias - Watson 6:3, 7:6 (1); Boulter - Olmos 6:4, 6:1; Ruse - Paolini 1:6, 6:3, 6:4; Cocciaretto - Buzarnescu 7:5, 7:6 (5); Xiyu Wang - Pattinama Kerkhove 6:3, 5:7, 6:4; Rus - Xinyu Wang 6:4, 4:3 i krecz Chinki; Rus/Schuurs - Xu/Zhang 6:1, 6:4; Rybakina - Podoroska 6:4, 6:4; MONTE CARLO ATP 1000: Rublev - Ruud 6:3, 7:5; S. Tsitsipas - Evans 6:2, 6:1.

Tennis Europe – Michalski najlepszy w Słowacji

przez maka

Polacy rywalizują w turniejach młodzików i kadetów z cyklu Tennis Europe.

Koszyce

Na Słowacji rozgrywany jest impreza dla 14-latków Akademik Cup 2014. Patryk Niełacny w pierwszej rundzie uległ zawodnikowi gospodarzy Kristofowi Minarikowi 0:6, 2:6.

Daniel Michalski, Karol Paluch, Julia Oczachowska, Iga Świątek oraz Karolina Jaśkiewicz mieli w pierwszej rundzie wolny los. W drugiej Michalski wygrał z Austriakiem Tobiasem Puerrerem 6:3, 6:4, Paluch z Czechem Robertem Steinhauserem 6:4, 6:3.

Oczachowska pokonała Serbkę Emiliję Kojcic 6:3, 6:1, Świątek Ukrainkę Irinę Zharikovą 6:1, 6:3, a Jaśkiewicz Aleksandrę Stankovic z Serbii 7:6 (6), 6:2.

Daniel wygrał z Czechem Dominikiem Jedlicką 6:2, 6:2, Julia z Niką Radisic 6:4, 6:4, a Iga z Kristiną Novak ze Słowacji 6:1, 6:0. Karol przegrał z Serbem Marko Miladinoviciem 0:6, 2:6, natomiast Karolina z Rumunką Ramoną Evą Chivu 5:7, 3:6.

W 1/4 finału Daniel wygrał też z Bodinem Zarkoviciem z Serbii 6:4, 6:3, Julia pokonała Sabinę Dadaciu 6:1, 6:2. Iga przegrała z Oaną Samarandą Corneanu z Rumunii 5:7, 3:6.

W półfinałach Oczachowska przegrała ze Słowaczką Laurą Rohacovą 3:6, 4:6, a Daniel był lepszy od Cristiana Andreescu z Rumunii 6:2, 6:1. O tytuł wygrał z Czechem Tomasem Jirousem 6:4, 6:0.

Oulu

Na start w Finlandii w turnieju kadetów zdecydował się Marcin Skowroński. Wygrał z Finem Jussi Tiainen 7:5, 7:5, ale nie sprostał Martimowi Vileli z Portugalii 1:6, 0:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności