Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Hurkacz - Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3; Chardy - Bublik 6:4, 0:6, 7:5; Fognini - Kecmanovic 6:2, 7:5; Sinner - Ramos-Vinolas 6:3, 6:4; Pouille - Pella 6:3, 6:4; Delbonis - Mannarino 7:5, 6:1; Cecchinato - Koepfer 6:4, 6:3; CHARLESTON WTA 250: Piter/Y. Wang - Kalashnikova/Kudryavtseva 7:6 (7), 2:6, 10:2; Tauson - Samsonova 6:3, 6:3; Rogers - McNally 6:0, 6:1; Tomljanovic - Zarazua 6:1, 6:1; Hibino - Doi 7:5, 5:7, 6:6 i krecz Misaki; L. Davis - Vandeweghe 7:6 (3), 6:4; Brengle - Vikhlyantseva 6:0, 3:6, 6:2.

Tennis Europe – rywalizacja dwunastolatków

przez maka

Polscy zawodnicy do lat 12 startowali w turniejach Tennis Europe.

Passage

We Francji odbywały się prestiżowe zawody skrzatów Passagespoirs. Polskę reprezentują w nich Aleksandra Wierzbowska, Weronika Baszak, Dawid Taczała i Mikołaj Lorens.

Ola pokonała Francuzki Giulię Morlet 6:1, 6:1, Selenę Janicijevic 6:1, 6:2, Diane Parry 7:6 (7), 6:0 i Aminatę Sall 6:0, 6:0.

W półfinale była skuteczniejsza od Francuzki Cecile Morin 6:4, 6:3. W finale wygrała z Czeszką Vendulą Zizkovą 6:0, 6:2. Powtórzyła tym samym sukces Igi Świątek sprzed roku.

Weronika wygrała z Francuzkami Clarą Cledic 6:1, 6:3 i Lucy Furness 6:3, 6:0 oraz Włoszką Chiarą Girelli 7:5, 6:2. W ćwierćfinale uległa Zizkovej 3:6, 1:6.

Dawid był lepszy od Francuzów Axela Garciana 6:3, 3:6, 6:0, Dylana Poldermana de Jonga 7:5, 6:3, Włocha Lorenzo Rottoliego 4:6, 6:0, 6:2 oraz Belga Harolda Huensa 6:0, 6:2. W półfinale uległ Francuzowi Lilianowi Marmousezowi 3:6, 2:6.

Mikołaj wygrał z Francuzem Damienem Salvestre 6:1, 7:5, ale przegrał z jego rodakiem Timo Legoutem 5:7, 0:6.

Polskie duety triumfowały w grze podwójnej. Baszak i Wierzbowska w finale pokonały Francuzki Leopoldine Boisseau i Diane Parry 6:3, 3:6, 10:5. Lorens i Taczała w decydującym o tytule meczu wygrali z Francuzami Clementem Chauvinem i Lilianem Marmousezem 6:0, 5:7, 11:9.

Siauliai

W Siauliai Tennis School Cup by Toyota (ddo lat 12) walczyli Szymon Kielan i Piotr Pawlak.

Kielan pokonał Białorusina Daniła Ishchankę 6:1, 6:1 i Litwina Matasa Bruzasa 6:2, 7:5, ale nie sprostała Ilii Snitaiemu z Mołdawii 7:5, 0:6, 2:6.

Pawlak wygrał z Estończykiem Rainem Uustalo 6:3, 6:2. Przegrał jednak z Łotyszem Robertsem Jaricevskisem 1:6, 1:6.

Gródek nad Nysą

W Czechach w Eurogenion Nisa Cup (do lat 12) rywalizowali Klaudia Wybudowska, Olga Gołaś i Sandro Szic.

Wybudowska pokonała Czeszkę Alenę Doudovą 7:5, 7:5 i Niemkę Janę Vanik 6:1, 7:5, ale uległa Niemce Sancie Strombach 0:6, 0:6.

Gołaś przegrała z Rosjanką Darią Vidmanową 0:6, 1:6, a Szic z Czechem Vitkiem Horakiem 0:6, 1:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności