Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Tennis Europe – w Czechach i na Litwie

Młodzicy i kadeci grali w dwóch krajach o punkty cyklu Tennis Europe.

Milovice

Polki wybrały się do Milovic na 15. Tennisline Cup – Czech Int. Indoor Champ U16. W eliminacjach rywalizowały Martyna Kubka i Nikola Okopniak.

Kubka wygrała z Czeszkami Natalie Slezakovą 6:1, 6:3 i Terezą Holsanovą 4:6, 6:3, 7:5. Okopniak pokonała Czeszkę Nikolę Kohoutovą 6:3, 6:2, ale uległa jej rodaczce Evie Cechakovej 3:6, 3:6.

W turnieju głównym obok Martyny walczą też Maja Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik. Kubka przegrała z Czeszką Eliską Masarikovą 4:6, 2:6.

Chwalińska wygrała z Czeszką Kristyną Kvochovą 6:1, 6:0, Serbką Draginją Vukovic 6:0, 6:1 i Eleonorą Molinaro (Luksemburg) 3:6, 6:0, 6:2. W półfinale nie sprostała Czeszce Annie Siskovej 6:4, 2:6, 1:6.

Rogozińska-Dzik pokonała Czeszkę Kristynę Lavickovą 6:4, 6:0 i Czeszkę Adelę Vasickovą 6:2, 6:3. W ćwierćfinale przegrała z Włoszką Rosanną Maffei 4:6, 2:6.

W grze podwójnej triumfowały Kubka i Węgierka Livią Lukacs. W finale wygrały z Chwalińską i Rogozińską-Dzik.

Siauliai

Duża grupa biało-czerwonych startuje w Toyota Cup 2015 w litewskim Siauliai. W eliminacjach zmagań młodziczek Natalia Szkudlarek nie sprostała Białorusince Arynie Filistovich 2:6, 4:6.

W kwalifikacjach młodzików Patryk Niełacny pokonał Izraelczyka Sahara Simona 6:0, 6:2, Witold Konopko wygrał z Białorusinem Danilą Ishchanką 6:1, 6:2, Julian Radoń z Rosjaninem Ivanem Ovechkinem 6:1, 7:5, a Maksymilian Pawlicki z Białorusinem Maksimem Bolzanem 3:6, 6:1, 6:1. Mateusz Szkudlarek przegrał z Łotyszem Danilsem Zukovsem 0:6, 0:6.

W turnieju głównymM. Pawlicki pokonał Litwina Ugniusa Biskauskisa 6:2, 6:3, a Maciej Ziomber jego rodaka Ignasa Cipkusa 6:2, 6:1.

Mikołaj Lorens wygrał z Białorusinem Michaiłem Malakhovichem 6:4, 6:1. Konopko przegrał z Litwinem Justasem Trainauskasem 6:1, 5:7, 6:7 (3).

Nicholas Zygmunt przegrał z Litwinem Nikitą Fiodorovem 2:6, 0:6, a Niełacny z Litwinem Matasem Bruzasem 0:6, 0:6.

Radoń pokonał Estończyka Kevina Suvi 6:3, 6:1, a Makary Adamek uległ Czechowi Lukasowi Jirouskowi 2:6, 4:6.

W drugiej rundzie M. Pawlicki przegrał z Łotyszem Robertsem Jaricevskisem 3:6, 1:6, Radoń z Niemcem Fredem Olivierem Schommerem 7:6 (4), 1:6, 1:6, Lorens z Litwinem Matasem Vasiliauskasem 6:4, 2:6, 4:6, a Ziomber z Finem Ronim Mikaelem Hietaranta 6:2, 2:6, 1:6.

Konopko i Radoń dotarli do finału debla.

Kategoria: