Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Jabeur - Kawa 6:4, 6:0; Riske-Amritraj - Chwalińska 3:6, 6:1, 6:0; Kerber - Linette 6:3, 6:3; C. Garcia - Raducanu 6:3, 6:3; Begu - Cocciaretto 6:4, 6:4; Niemeier - Kontaveit 6:4, 6:0; S. Zhang - Kostyuk 7:6 (6), 6:2; Tsurenko - Kalinina 3:6, 6:4, 6:3; Pegula - Vekic 6:3, 7:6 (2); Ostapenko - Wickmayer 6:2, 6:2; Minnen - Muguruza 6:4, 6:0; T. Maria - Cirstea 6:3, 1:6, 7:5; Parry - Hontama 6:3, 6:2; Bouzkova - A. Li 6:0, 6:3; Kar. Pliskova - Martincova 7:6 (1), 7:5; Dart - Masarova 6:1, 6:4; Goffin - Baez 6:1, 6:2, 6:4; S. Johnson - Peniston 6:3, 6:2, 6:4; Tiafoe - Marterer 6:2, 6:2, 7:6 (3); Otte - Ch. Harrison 3:1 i krecz Amerykanina; Kecmanovic - Tabilo 7:6 (4), 7:6 (3), 3:6, 6:3; Humbert - Ruud 3:6, 6:2, 7:5, 6:4; Djokovic - Kokkinakis 6:1, 6:4, 6:2; Bublik - Lajovic 7:6 (7), 6:2, 7:5; Norrie - Munar 6:4, 3:6, 5:7, 6:0, 6:2; Basilashvili - Halys 7:6 (7), 0:6, 7:5, 7:6 (5).
Fortuna
Polska Liga Tenisa

Tennis Europe – walczą w Tarbes

Czwórka młodzików z Polski walczyli w prestiżowym turnieju Tennis Europe PETITS AS Tarbes 2015.

W gronie dziewcząt z dwójką rozstawiona jest Iga Świątek. Polka nie zgłosiła się w odpowiednim czasie, ale skorzystała z dzikiej karty od organizatorów zawodów.

Wygrała z Finką Paulą Joukanen 6:1, 6:0, Hurricane Tyrą Black (USA) 2:6, 6:4, 6:2 i Kanadyjkę Sofię Babych 6:2, 6:3. W ćwierćfinale była lepsza od Helene Pellicano (Malta) 6:2, 7:5. W półfinale przegrała z Serbką Olgą Danilovic 4:6, 0:6.

Maja Chwalińska pokonała Finkę Oonę Orpana (nr 9) 6:2, 2:6, 6:0, ale uległa Hiszpance Irene Garceran 3:6, 3:6.

Wśród chłopców Wojciech Marek (nr 10) wygrał z Tunezyjczykiem Azizem Helalim 6:1, 6:4 i Szwajcarem Jeffreyem Von der Schulenburgiem 6:2, 6:2, ale nie sprostał Francuzowi Allanowi Deschamps 6:7 (5), 2:6. Natomiast Dawid Taczała przegrał z Włochem Marco Furlanetto 5:7, 3:6.

W deblu Chwalińska i Świątek pokonały Hiszpanki Irene Garceran i Teę Pavlicic 4:6, 6:2, 10:8, Rosjanki Darię Frayman i Anastazję Tikhonovą 6:3, 6:2 oraz Francuzki Ludmiłę Bencheikh i Mylene Halemai 6:0, 6:0.

W półfinale były lepsze od Łotyszki Kamilli Bartone i Ukrainki Marty Kostyuk 6:0, 6:4. W finale przegrały z Rosjankami Marią Novikovą i Anastazją Potapovą 4:6, 3:6.

Marek i Tajwańczyk Chun HsinTseng wygrali ze Szwajcarami Jeanem Markiem Malkowskim i Von der Schulenburgiem 6:2, 6:2, Francuzami Alexandrem Van Doanem i Sabri Bilalem Ouarazem 6:0, 6:2 oraz Amerykanami Nathanem Hanem i Govindem Nandą 6:3, 6:0.

W półfinale pokonali Francuzów Clementa Chidekh i Lorisa Pourroya 6:3, 6:4. W finale ulegli Rumunom Nini Gabrielowi Dicy i Filipowi Cristianowi Jianu 5:7, 7:5, 7:10.

Taczała i Węgier Dominik Buzonics przegrali z Rumunami Cezarem Cretu i Michaiłem Marinescu 2:6, 3:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności