Polski Tenis

WYNIKI

MONTE CARLO ATP 1000: Goffin - Cilic 6:4, 3:6, 6:0; J. Thompson - Paire 6:4, 6:7 (3), 7:6 (5); eliminacje: Travaglia - Majchrzak 6:4, 3:6, 6:2; Caruso - Tomic 7:6 (2), 6:0; Koepfer - Londero 6:1, 6:3; Cecchinato - Laaksonen 6:1, 6:3; Delbonis - P. Martinez 3:6, 6:3, 6:4; Popyrin - Hanfmann 3:6, 7:5, 6:4; Fabbiano - J. Sousa 7:5, 6:4; MARBELLA ATP 250: Carreno Busta - Munar 6:1, 2:6, 6:4; CAGLIARI ATP 250: Sonego - Djere 2:6, 7:6 (5), 6:4; CHARLESTON WTA 500: V. Kudermetova - Kovinic 6:4, 6:2; BOGOTA WTA 250: Osorio Serrano - Zidansek 5:7, 6:3, 6:4.

Tennis Europe – zmagania młodzików i kadetów

przez maka

Młodzicy i kadeci walczą w zawodach cyklu Tennis Europy w Szwecji i Holandii.

Sztokholm

Polacy grają w Kungens Kanna & Drottningens Pris młodzików w Sztokholmie (korty twarde w hali, kategoria 1). Wśród dziewcząt po dwa zwycięstwa odniosły już Wiktoria Rutkowska i Julia Oczachowska.

Rutkowska pokonała Norweżkę 7:5, 6:4 i Irlandkę Georgię Drummy 6:2, 6:3, ale przegrała z Rosjanką Tatianą Makarovą 3:6, 4:6. Oczachowska wygrała ze Szwedką Josefin Opitz 6:1, 6:1 i Rosjanką Natalią Baltinskayą 6:2, 6:4, ale uległa Brytyjce Francesce Jones 3:6, 2:6.

Anna Hertel przegrała ze Szwajcarką Simoną Waltert 4:6, 2:6, a Emma Zakordoniec uległa Łotyszce Denizie Marcinkevicy 5:7, 0:6.

W gronie chłopców w trzeciej rundzie jest Daniel Michalski (nr 8 zmagań). W pierwszej miał wolny los. W drugiej był lepszy od Estończyka Daniila Glinki 6:3, 6:2.

Do ćwierćfinału awansował po zwycięstwie z Australijczykiem Anthonym Popyrinem 6:2, 6:2. W nim przegrał z Rosjaninem Nikolayem Vylegzhaninem 3:6, 4:6.

Tomasz Dudek pokonał Szweda Jonasa Engstroma 6:0, 6:2, ale nie sprostał Francuzowi Hugo Gastonowi 1:6, 1:6.

Rotterdam

Biało-czerwoni startują w turnieju Focus TA OpenTE3 2014 do lat 14 i 16 (korty twarde w hali, kategoria 3).

Młodziczka Iga Świątek wygrała z Holenderką Daevenią Achong 6:0, 6:3 i Mołdawianką Vitalią Stamat 6:2, 6:3. O półfinał przegrała z Rosjanką Sabriną Avilychevą 5:7, 6:7 (5).

Młodzik Karol Paluch pokonał Holendrów Senne Shawa 6:4, 6:1, Thomasa Roja Vissenberga 7:5, 7:5 oraz Brytyjczyka Hurrego Butlera 2:6, 7:5, 6:3. W 1/2 finału przegrał z Belgiem Maximem Verbovenem 1:6, 2:6. W eliminacjach odpadł Patryk Niełacny.

Wśród kadetek Marcelina Podlińska wygrała z Francuzką Charline Anselmo 6:4, 6:1, Niemką Liną Kunert 6:1, 6:0 oraz Rosjanką Marią Solnyshkiną 6:4, 3:6, 7:6 (3). W półfinale zagra z Darią Zheludchenko z Rosji.

Łukasz Kozielski w gronie kadetów pokonał Holendra Sandera Zijlstrę 6:0, 6:4, ale nie sprostał Niemcowi Robertowi Strombachowi 6:4, 4;6, 3:6.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności