Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Hurkacz - S. Mochizuki 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3; Sonego - Humbert 6:4, 2:6, 6:4, 6:3; P. Martinez - Tirante 5:7, 6:4, 3:6, 6:4, 6:3; Nakashima - Moreno de Alboran 6:1, 6:7 (6), 6:3, 6:2; Rublev - Daniel 6:2, 6:7 (3), 6:3, 7:5; Zh. Zhang - Vukic 6:4, 4:6, 6:3, 7:5; De Jong - Draper 7:5, 6:4, 6:7 (3), 3:6, 6:3; Dimitrov - Kovacevic 6:4, 6:3, 6:4; Marterer - Thompson 6:3, 6:2, 6:0; Alcaraz - Wolf 6:1, 6:2, 6:1; Gasquet - Coric 7:6 (5), 7:6 (2), 6:4; Marozsan - Kukushkin 6:2, 6:2, 6:3; A. Muller - Nardi 6:4, 6:1, 6:3; Bergs - Tabilo 3:6, 7:6 (5), 6:2, 6:2; Korda - Mayot 6:2, 7:6 (4), 6:4; Bouzkova - V. Kudermetova 6:2, 6:4; Yastremska - Tomljanovic 3:6, 6:3, 6:3; Vekic - Tsurenko 6:5 i krecz Ukrainki; Y. Wang - Timofeeva 6:3, 6:3; Osaka - Bronzetti 6:1, 4:6, 7:5; Kostyuk - Pigossi 7:5, 6:7 (4), 6:4; Fett - Bouzas Maneiro 6:2, 3:6, 7:5; Ostapenko - Cristian 6:4, 7:5; Kenin - Siegemund 4:6, 6:2, 6:2; Siniakova - Galfi 7:5, 7:6 (3); Tauson - Maria 6:2, 6:3; Paquet - Shnaider 6:3, 6:1; Anisimova - Sramkova 7:6 (6), 6:4; Xiyu Wang - Z. Bai 7:5, 6:7 (4), 6:3; C. Garcia - Lys 4:6, 7:5, 6:2; Golubic - Krejcikova 7:6 (3), 6:4; Zidansek - Van Uytvanck 6:2, 2:6, 6:1.

The Boodles Challenge – Janowicz przegrał z Dimitrovem

W Stoke Park odbył się turniej pokazowy The Boodles Challenge.

W tych prestiżowych zawodach, poprzedzających wielkoszlemowy Wimbledon, walczyli: Novak Djokovic, Tomas Berdych, Juan Martin Del Potro, Richard Gasquet, Marin Cilic, Grigor Dimitrov i Sam Querrey.

Pojawili się także m.in. Janko Tipsarevic, Aljaz Bedene, Santiago Giraldo, Sergiej Stakhovsky, Aleksander Dolgopolov.

Zaproszenie otrzymał także Jerzy Janowicz, ale z powodu kontuzji łokcia nie zdecydował się na grę w trzech meczach. Wystąpił jedynie w pojedynku z Bułgarem Grigorem Dimitrovem.

Przegrał 1:6, 6:7 (5). W drugiej partii prowadził już 2:0. Miał też przewagę w tie-breaku (2:0, 5:1), ale jej nie utrzymał (5:7).

WYNIKI

Wtorek: Tipsarevic – Dimitrov 6:7 (5), 7:6 (5), 10:4; Cilic – Al. Bedene 7:5, 6:2; S. Stakhovsky – Giraldo 6:4, 7:6 (5).

Środa: Berdych – Dolgopolov 4:6, 6:2, 10:8; Querrey – Gasquet 7:6 (2), 7:6 (5); Isner – Giraldo 6:4, 4:6, 12:10.

Czwartek: N. Djokovic – Dimitrov 5:7, 6:3, 10:6, Cilic – Dolgopolov 7:6 (5), 7:6 (11); Cerretani/J. Delgado – A. Zverev/M. Zverev 7:5, 7:5.

Piątek: Gasquet – Del Potro 6:3, 4:6, 10:5; Dimitrov – Janowicz 6:1, 7:6 (5); Dolgopolov – Querrey 6:3, 6:4.

Sobota: Troicki – Haase 7:5, 6:4; H. Zeballos – De Bakker 6:3, 6:4; Cerretani/J. Delgado – Junaid/Shamasdin 10:5.

Kategoria: