MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Tokio ATP – Przysiężny i Herbert z tytułem w deblu

Michał Przysiężny kontynuuje występy w Azji.

30-letni Polak (148 w klasyfikacji ATP) z Malezji przeniósł się do Japonii. Walczył z powodzeniem w eliminacjach Rakuten Japan Open (korty twarde, 1,37 mln $).

Wygrał z Japończykiem Yusuke Watunakim (478) 6:3, 6:2 i zdolnym Australijczykiem Thasasim Kokkinakisem (184) 7:6 (4), 7:6 (1). W turnieju głównym pokonał Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę (12) 4:6, 7:5, 7:6 (9).

Dramatyczny był trzeci set. Michał prowadził już 3:0, ale stracił przewagę breaka. W tie-breaku przegrywał już 1:5, 4:6, 7:8. Obronił trzy piłki meczowe. Wygrał ostatecznie 11:9.

W 1/8 finału Przysiężny przegrał z Uzbekiem Denisem Istominem (60) 4:6, 6:7 (5). W pierwszym secie stracił podanie w trzecim gemie (1:2). Nie odrobił strat (4:6).

W drugiej partii jedyny raz w meczu przełamał Istomina (2:0), ale szybko stracił podanie (3:2). Nie wykorzystał piłki setowej przy stanie 5:4. W tie-breaku przegrał aż trzy akcje po własnych podaniach.

Drabinka kwalifikacji singla mężczyzn w Tokio – Kliknij tutaj

Drabinka singla mężczyzn w Tokio – Kliknij tutaj

W kwalifikacjach debla Przysiężny i Francuz Pierre-Hugues Herbert pokonali Kazacha Andreja Golubeva i Uzbeka Denisa Istomina 7:5, 6:7 (0), 6:4, ale przegrali z Brytyjczykiem Jamie Delgado i Luksemburczykiem Gillesem Mullerem 6:3, 1:6, 8:10.

W drabince głównej zastąpili jednak Francuza Gillesa Simona i Tsongę. Pokonali Boba i Mike’a Bryanów (USA) 4:6, 6:3, 10:4. W ćwierćfinale wygrali ze Szkotem Jamie Murrayem i Australijczykiem Johnem Peersem 6:4, 6:2.

W półfinale byli lepsi od Erika Butoraca (USA) i Ravena Klaasena (RPA) 4:6, 7:6 (2), 10:7. W meczu o tytuł wygrali z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Brazylijczykiem Marcelo Melo 6:3, 6:7 (3), 10:5.

Drabinka kwalifikacji debla mężczyzn w Tokio – Kliknij tutaj

W grze podwójnej Mariusz Fyrstenberg i Filipińczyk Treat Huey przegrali z duetem Japończyków Kei Nishikori/Yasutaka Uchiyama 2:6, 4:6.