MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Tokio ATP – Przysiężny nie sprostał Nieminenowi

Michał Przysiężny grał w Rakuten Japan Open.

Głogowianin (92 w rankingu ATP) kontynuuje starty w Azji. Po występie w Kuala Lumpur, zdecydował się na start w Tokio (korty twarde, 1,29 mln $).

W pierwszej rundzie eliminacji wygrał z 22-letnim Japończykiem Shuichim Sekiguchim (265) 6:3, 6:2. Rywal Ołówka przez większość sezonu walczył głównie we futuresach.

W meczu o awans do głównej drabinki Polak przegrał z Niemcem Benjaminem Beckerem (73) 6:2, 6:7 (5), 6:7 (6).

Z zawodów wycofał się jednak Gilles Simon (14). Przysiężny zastąpił Francuza jako lucky loser. Wygrał z Hiszpanem Marcelem Granollersem (37) 1:6, 6:3, 6:4.

Michał był już gorszy o seta (1:6) i breaka (2:3). W drugiej partii zdobył pod rząd cztery gemy (6:3). W decydującym secie szybko odebrał podanie Hiszpanowi (2:1). Utrzymał przewagę (6:4).

W 1/8 finału Polak przegrał z Finem Jarkko Nieminenem (44) 7:6 (4), 4:6, 2:6. W pierwszej partii Ołówek obronił piłkę setową (6:6). W tie-breaku wygrał 7:4.

Żle rozpoczynał drugiego i trzeciego seta. Od razu tracił podania. Nie zdołał odrobić strat. Od soboty będzie rywalizował w kwalifikacjach turnieju w Szanghaju.