MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Tokio – Gulbis pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Ernestem Gulbisem w turnieju Rakuten Japan Open.

Polak (56 w rankingu ATP) wrócił na kort po dwumiesięcznej przerwie. W turnieju w Kuala Lumpur dotarł do drugiej rundy.

W zawodach w stolicy Japonii 23-letni Łotysz (49) okazał się jednak skuteczniejszy od Kubota.

KUBOT – GULBIS 3:6, 6:3, 5:7

Polak świetnie rozpoczął pojedynek. Stracił podanie w drugim gemie (0:2). Nie wykorzystał okazji na rebreaka w dziewiątym gemie. Przegrał pierwszego seta (3:6).

Kubot przełamał Gulbisa w drugim gemie drugiej partii (2:0). Obronił trzy breakpointy (4:1). Łukasz zmarnował piłkę setową przy serwisie Łotysza (5:3). W kolejnym gemie zakończył drugiego seta (6:3).

W decydującej partii nie było przełamań do stanu 5:6, choć Ernest miał trzy breakpointy (w drugim i ósmym gemie). Łotysz znakomicie serwował (16 asów).

Łukasz nie utrzymał podania w dwunastym gemie. Przegrał seta (5:7) i cały mecz po dwóch godzinach i 30 minutach walki.

W przyszłym tygodniu Polak zagra w turnieju cyklu Masters 1000 w Szanghaju.