MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Tokio – Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska pokonała Jelenę Jankovic w meczu trzeciej rundy Toray Pan Pacific Open.

Isia (13 w rankingu WTA) przegrała z Serbką (12) dwa poprzednie spotkania w 2008 roku. W stolicy Japonii okazała się skuteczniejsza od byłej liderki rankingu.

A. RADWAŃSKA – J. JANKOVIC 2:6, 6:4, 6:0

Jelena wygrała własne podanie na sucho. Przełamała Agnieszkę (0:2). Polka wygrała swoje podanie (1:3). Odrobiła stratę (2:3), aby ponownie stracić serwis (2:4).

Krakowianka zmarnowała szansę na rebreaka (2:5). Obroniła pierwszą piłkę setową. Przy drugiej przegrała partię po 38 minutach (2:6).

Isia dobrze rozpoczęła drugą partię. Przełamała Jankovic i wygrała własnego gema na sucho (2:0). Wywalczyła podwójnego breaka (3:0).

Serbka odrobiła straty (3:3). Agnieszka wywalczyła ponownie przewagę przełamania (5:4). Własnym podaniem zakończyła drugą partię (6:4).

Dobry początek trzeciej odsłony w wykonaniu Radwańskiej. Zdobyła breaka już w pierwszym gemie (1:0). Podobnie jak w drugim secie jest lepsza o dwa przełamania (3:0).

Isia nie zwalniała tempa. Po raz trzeci odebrała podanie rywalce (5:0). Zwyciężyła bez starty gema (6:0) i wywalczyła awans do ćwierćfinału.

W nim rywalką Polki będzie Estonka Kaia Kanepi, która nieoczekiwanie wyeliminowała numer jeden kobiecego tenisa Dunkę Karolinę Wożniacką.