Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Svitolina - Blinkova 6:2, 6:3; RABAT WTA 250: Bronzetti - Grabher 6:4, 5:7, 7:5; LYON ATP 250: Fils - F. Cerundolo 6:3, 7:5; GENEWA ATP 250: Jarry - Dimitrov 7:6 (1), 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tomaszewski Cup w wyższej kategorii

Międzynarodowy turniej kadetów Tomaszewski Cup by BNP Paribas awansował do kategorii I cyklu Tennis Europe.

Oznacza to, że w przyszłym roku na Warszawiankę mogą przyjechać najlepsi tenisiści i tenisistki do lat 16.

– Chcemy się rozwijać także w krajach, które do tej pory nie organizowały turniejów kategorii I. To dlatego w marcu 2011 roku zaprosiliśmy narodowe federacje do ubiegania się o takie prawo. Dziękujemy za zainteresowanie propozycją i przysłanie aplikacji, która wydała nam się szczególnie interesująca – napisał Karin Van Bijsterveld, dyrektor Tennis Europe Junior Committee.

Organizacja zatwierdziła awans turnieju Tomaszewski Cup by BNP Paribas w Warszawie do kategorii I w sezonie 2012. Pozostanie w tej kategorii przez trzy lata.

W 2012 roku przypada 45. edycja, więc sportowy awans cieszy tym bardziej. Przez ten czas turniej wychował pokolenia młodzieży. Czasem wielce utalentowanej, co pokazuje przykład choćby Agnieszki Radwańskiej (triumf w 2004 roku).

Patron turnieju, redaktor Bohdan Tomaszewski, powtarza, że po to właśnie jest ta impreza, aby wyłapywać talenty. Pomaga w tym mecenas, bank BNP Paribas, od lat wspierający tenis na świecie.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 23-28 sierpnia na kortach Warszawianki. Po raz pierwszy w historii obie konkurencje singlowe wygrali obcokrajowcy: Litwinka Justina Mikulskyte i Słowak Matej Buril. Pokonali w finałach Martę Kowalską i Mateusza Terczyńskiego.

Polacy byli najlepsi w grze podwójnej: Zofia Stanisz/Adrianna Żórawska i Karol Duś/Hubert Hurkacz.

Nagrodami dla zwycięzców były m.in. kontrakty na sprzęt tenisowy od firmy Donnay.

Kategoria: