Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Snigur - Mrdeza 6:4, 6:3; N-L. Han - Muramatsu 6:2, 6:3; Y. Yuan - Bains 7:6 (1), 6:0; STAMBUŁ: Menezes - Galan 7:6 (5), 6:3.

Tomek i Mateusz nadal w Rzymie

przez maka

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk w tym tygodniu kontynuują starty we Włoszech. Zagrają w kolejnym challengerze w Rzymie (korty ziemne, 30 tys. € +H).

Biało-czerwoni zostali rozstawieni z „2”. Zmierzą się z Chorwatami Mario Anciciem i Ivanem Dodigiem.

26-letni Mario jest aktualnie 440 w rankingu deblowym. W 2004 roku był w czołowej 50 klasyfikacji. Zwyciężył w pięciu turniejach ATP: Indianapolis 2003 (z Andy Ramem), Monachium 2005 (z Julianem Knowle), Mumbai 2006 i Pekin 2006 (oba z Maheshem Bhupathim) Hertogenbosch 2008 (z Jurgenem Melzerem). W tym sezonie w parze z Lovro Zovko dotarł do finału challengera w Heilbronn i półfinału w Belgradzie.

O rok młodszy Ivan to 226 deblista świata. Sukcesy odnosi na poziomie challengerów i imprez rangi futures. W ubiegłym roku z Frederico Gilem zwyciężył w Neapolu.

Drabinka

(1) Allegro/Coetzee – Battisti/Macri; Schukin/Veic – Rosol/D. Sitak; (3) Cerretani/Shamasdin – Gil/Machado; Ouahab/Ungur – Brzezicki/Ramirez-Hidalgo; Aldi/Arnaboldi – Bracciali/Trevisan; Eitzinger/Smirnov – (4) Cipolla/Motti; Matsukevich/Reister – Di Mauro/Naso; (2) Bednarek/Kowalczyk – Ancić/Dodig.

Tomek i Mateusz w ostatnich startach prezentują rewelacyjną formę. Wczoraj wywalczyli tutył w Rzymie, pokonując w finale Jeffa Coetzee i Jesse Wittena 6:4, 7:6 (4). Dwa tygonie temu dotarli do ćwierćfinału turnieju w Casablance. Po drodze sprawili sporą niespodziankę ogrywając w pierwszej rundzie Łukasza Kubota i Olivera Maracha 1:6, 6:0, 12:10.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności