Polski Tenis

WYNIKI

DELRAY BEACH: Hurkacz - Korda 6:3, 6:3; ANTALYA: De Minaur - Bublik 2:0 i krecz Kazacha; ABU ZABI: Sabalenka - V. Kudermetova 6:2, 6:2.

Tomek i Mateusz nie zagrają w półfinale

przez maka

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali w 1/4 finału w Bastad z Robertem Lindstedtem i Horią Tecau.

Bednarek/Kowalczyk 4 2
Lindstedt/Tecau 6 6

Tomek mimo błędu serwisowego, rozpoczął spotkanie od wygrania gema (1:0). Rywale także utrzymali serwis (1:1). Kolejne gemy wygrywane były przez podających (2:2).

Kłopoty Polaków, musieli bronić dwóch breakpointów. Trzeci już podwójny błąd serwisowy Tomka i break dla przeciwników (2:3). Szwed i Rumun pewnie grają przy swoich serwisach (2:4).

Mateusz zmiejszył różnicę (3:4). Biało-czerwoni nie mają żadnych szans na odrobienie strat, gem wygrany na sucho przez rywali (3:5). Lindstedt swoim podaniem skończył zwycięsko tą partię 6:3.

Kowi asem serwisowym kończy pierwszego gema (1:0). Jak dotąd bez przełamań w 2. secie (2:1). Polacy mieli pierwszą w meczu okazję na breka. Szwed jednak wychodzi z opresji (2:2).

Rywale wykorzystują breakpointa. Podanie stracił Mateusz (2:3). Horia dołożył gema wygranego na sucho (2:4). Tomek popełnił kolejny błąd serwisowy i został przełamany (2:5). Rywale wygrali 6:2.

Tomek i Mateusz wywalczyli w Szwecji 45 punktów do rankingu ATP.

…………..

Szwed to 17 deblista świata, natomiast jego partner – 26. Obaj to specjaliści od gry podwójnej. W Szwecji są rozstawieni z numerem 2. Robert wywalczył osiem tytułów w imprezach ATP.

Horia ma skromniejszy dorobek. Sukcesy w zawodowych turniejach odnosi dopiero w tym roku. W tym sezonie wspólnie wygrali w s-Hertogenbosch i Casablance. Rumun w parze z Marcusem Daniellem triumfował także w Auckland.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności