RZYM WTA 1000: Fręch - L. Krueger 7:6 (2), 6:3; Badosa - M. Andreeva 6:2, 6:3; S. Rogers - Pigato 6:1, 6:0; Putintseva - Trevisan 6:3, 6:4; Osorio - Rus 4:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan - L. Fernandez 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Yuan 4:6, 6:1, 6:2; Stefanini - Paganetti 7:5, 6:3; Kerber - L. Davis 6:1, 6:0; Shnaider - Minnen 6:2, 6:3.

Tosmak Cup – drugi turniej

Drugi turniej cyklu Tosmak Cup 2012/2013 przebiegał w wyjątkowej, tanecznej atmosferze.

Oprócz sportowych emocji atrakcją turnieju była rozgrzewka, w trakcie której wszystkie dzieci wraz z Wiewiórką Tosią i specjalnym gościem – instruktorką Lilią, nauczyły się układu tanecznego do najpopularniejszej piosenki ostatnich miesięcy Gangam Style.

W turnieju o miejsca na podium i punkty do generalnej klasyfikacji rywalizowało 68 dzieci.

W najliczniejszej kategorii czerwonej (7-8 lat), po zaciętej walce o wejście do finału, triumfowali Nikodem Barcik oraz Antoni Eliszewski.

Ostatecznie zwyciężył Nikodem (7:6, 7:3), który dzięki kolejnej wygranej umocnił się w generalnej klasyfikacji na pierwszym miejscu.

Brązowy medal ponownie wywalczył Bruno Kokot. Wygrał z Gabrielem Wójcickim 7:3, 7:1.

W kategorii pomarańczowej (9 lat) najlepszą zawodniczką okazała się Ania Schmidt. W finale była lepsza od Bartka Lewandowskiego 4:2.

W pojedynku o trzecie miejsce Konrad Tydda wygrał z Mają Łowczyk i tym samym stał się brązowym medalistą imprezy.

W kategorii zielonej (10 lat) o punkty do generalnej klasyfikacji rywalizowało 19 zawodników, którzy rozgrywali mecze systemem pucharowym.

O najwyższe miejsca na podium walczyli Mateusz Kułakowski, Mikołaj Kończal, Maks Pakuła oraz Jakub Kuklewski. Zwyciężył Mateusz pokonując w finale Mikołaja 6:4, 6:4. Trzecie miejsce zajął Maks zwyciężając Jakuba 7:6, 6:2.