Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Sinner - Hurkacz 7:6 (8), 7:6 (2); LONDYN ATP 500: T. Paul - Musetti 6:1, 7:6 (8); BERLIN WTA 500: Pegula - Kalinskaya 6:7 (0), 6:4, 7:6 (3); Pegula - Gauff 7:5, 7:6 (2); BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Tomljanovic 6:1, 7:6 (8); GAIBA WTA 125: Parks - Pera 6:3, 6:1.

Tosmak Cup – piaty turniej

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu odbyły się piąte zawody dla dzieci Tosmak Cup 2011/2012.

Ten cykl obejmuje dziewięć turniejów (jeden w miesiącu) dla adeptów tenisa w wieku od 5 do 10 lat. Od piątej imprezy w roli oficjalnych partnerów pojawiły się: Decathlon Swadzim oraz Wydawnictwo Ediba.

Trzech triumfatorów

W kategorii niebieskiej (5-6 lat) niepokonana okazała się liderka klasyfikacji Emilka Nowak. W zaciętym finale pokonała zawodnika poznańskiego AZS-u Mateusza Lange 7:6, 7:6. Na trzecim miejscu uplasował się Franek Popławski.

W kategorii czerwonej (7-8 lat) doszło do emocjonującego pojedynku między Maksem Pakułą, a Jakubem Wolnikiem (liderem klasyfikacji po czterech turniejach).

Maks Pakuła pokazał, że nie tylko stać go na prowadzenie wyrównanej gry z Kubą, ale także na pokonanie go. Wygrana z najgrożniejszym dotąd rywalem pozwoliła Maksowi pewnie kroczyć ku pierwszemu zwycięstwu w turnieju.

Na niższych stopniach podium znależli się Krzysiu Bartkowiak i Tymon Machoński.

W rywalizacji grupy pomarańczowej (9-10 lat) triumfował Maksymilian Braziewicz. Druga była Martyna Lange, a trzecia Aleksandra Domagała.

Po pięciu zawodach

W klasyfikacji generalnej turnieju Tosmak Cup zaszło sporo zmian w kategoriach czerwonej i pomarańczowej, natomiast niewiele zmieniło się w kategorii niebieskiej.

Emilka Nowak powiększyła swoją przewagę nad goniącymi ją Frankiem i Michałem, a cała trójka z kolei coraz bardziej staje się nieosiągalna dla reszty najmłodszych tenisistów.

W kategorii czerwonej prowadzenie objął Krzysztof Bartkowiak. Podobnie ma się rzecz z Maksem Pakułą, który jest tuż za Krzysiem tracąc do niego zaledwie 16 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się dotychczasowy lider klasyfikacji Jakub Wolnik, który z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Na szczycie klasyfikacji w kategorii najstarszej nadal pozostaje, nieobecny na sobotnim turnieju Marcel Kamrowski.

Awans o dwie pozycje zaliczył Maks Braziewicz, który dzięki swojemu zwycięstwu zajmuje drugą pozycję w tabeli, tym samym zrzucając Milenę Kubkę na trzecią lokatę.

Pod naszym patronatem

Sponsorem tytularnym cyklu jest mieszcząca się w podpoznańskim Krosinku piekarnia Tosmak, która w swoje pyszne wyroby piekarniczo-cukiernicze zaopatruje wiele sklepów w Wielkopolsce. Cyklowi patronuje nasz portal.

Kolejne tenisowe zmagania na kortach Olimpii odbędą się 17 marca o godz. 14. Zgłoszenia należy wysłać sms-em – tel. 663973077 lub e-mailem: biuro@parktenisowy.pl Więcej na stronie – www.parktenisowy.pl

Kategoria: