MIAMI: A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2; Alexandrova - Pegula 3:6, 6:4, 6:4; D. Collins - Garcia 6:3, 6:2.

Tosmak Cup – szósty turniej

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu odbyły się kolejne zawody cyklu Tosmak Cup.

W szóstym turnieju startowało 53 młodych adeptów tenisa. W kategorii niebieskiej (5-6 lat) niespodziewanie zwyciężył Radek Preisler, nowy uczestnik drugiej edycji cyklu.

W finale wygrał z liderką klasyfikacji generalnej Joanną Pawłowską 10:6. Trzecie miejsce na podium ponownie zajął Odo Czapracki. Wygrał z debiutującą w turnieju Agatą Schmidt.

Zwycięzcą kategorii czerwonej (7-8 lat) został, zajmujący pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, Nikodem Barcik, który już czwarty raz triumfował w Poznaniu.

Nie obyło się jednak bez trudności. Lider kategorii czerwonej musiał uznać wyższość Michała Króla w fazie grupowej. W finale turnieju chłopcy spotkali się ponownie i tym razem, Nikodem pewnie wygrał w dwóch setach. Trzecie miejsce w turnieju zapewnił sobie Bruno Kokot.

W kategorii pomarańczowej (do 9 lat) najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Paluszkiewicz. Był nieznacznie lepszy od Zuzanny Piechoty 7:6. W pojedynku o trzecią lokatę triumfował Mikołaj Czajka.

W kategorii zielonej (do 10 lat), w systemie grupowym, walczyło dziesięciu zawodników. W grupie finałowej spotkało się trzech tenisistów: Maksymilian Pakuła, Maksymilian Braziewicz oraz lider klasyfikacji Maciej Nowicki.

Ostatni etap zmagań okazał się szczęśliwy dla Maksymiliana Pakuły, który wygrał wszystkie mecze i tym samym został zwycięzcą szóstego TOSMAKowego turnieju.

Tuż za nim na podium stanęli Maks Braziewicz oraz Maciej Nowicki.

Kolejne zawody odbędą się 20 i 21 kwietnia na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu.