Polski Tenis

WYNIKI

'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Andreescu - Galfi 6:4, 6:2; Alexandrova - Montgomery 6:4, 6:3; NOTTINGHAM WTA 250: Pliskova - Jabeur 7:6 (8), 6:7 (3), 7:5; Parry - Birrell 6:3, 7:6 (4); Raducanu - F. Jones walkower; WALENCJA WTA 125: Tomova - Shymanovich 2:6, 6:3, 6:4; A. Li - Bouzas Maneiro 3:6, 6:2, 6:4; 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: De Minaur - Humbert 7:6 (4), 6:3; Korda - Griekspoor 6:2, 6:4; Humbert - Brouwer 4:6, 6:3, 6:3; STUTTGART ATP 250: Draper - Nakashima 6:3, 6:3; M. Berrettini - Musetti 6:4, 6:0.

Tosmak Cup – trzeci turniej

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu odbyły się trzecie zawody dla dzieci Tosmak Cup 2011/2012.

Ten cykl obejmuje dziewięć turniejów (jeden w miesiącu) dla adeptów tenisa w wieku od 5 do 10 lat.

Trzecie zmagania rozegrano w świątecznej atmosferze. Dzieci, które zdecydowały się na udział w tenisowych rozgrywkach musiały wykonać szereg ciekawych zadań, które ostatecznie doprowadziły je do piłeczki tenisowej, na której widniał numer telefonu do Świętego Mikołaja!

Po zatelefonowaniu i przekonaniu św. Mikołaja, by odwiedził zawodników na korcie, wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Gdy zakończyła się świąteczna zabawa, mali zawodnicy przystąpili do sportowej rywalizacji.

W trzech grupach

Wśród zawodników niebieskiej kategorii (5-6 lat) zwyciężyła Emilka Nowak. Drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno Franek Popławski i Michał Król.

W kategorii czerwonej (7-8 lat) po zaciętej walce o wejście do finału triumfowali Jakub Wolnik oraz Krzysiu Bartkowiak.

Tym lepszym okazał się Jakub, który dzięki zwycięstwu zdobył 100 punktów do generalnej klasyfikacji. Objął w niej prowadzenie. Trzecie miejsce w turnieju zajął waleczny Maks Pakuła.

W kategorii pomarańczowej (9-10 lat) najlepsza okazała się Carolina Rodig. Wygrała w finale z Maksymilianem Braziewiczem.

W finałowej trójce znalazł się także Kacper Hemperek, który dzięki regularnym i udanym startom w cyklu pnie się w generalnej klasyfikacji.

W całym cyklu turniejów prowadzą: Emilka Nowak, Jakub Wolnik oraz Marcel Kamrowski. Ogółem w turniejach wzięło udział już blisko 70 dzieci!

Pod naszym patronatem

Sponsorem tytularnym cyklu jest mieszcząca się w podpoznańskim Krosinku piekarnia Tosmak, która w swoje pyszne wyroby piekarniczo-cukiernicze zaopatruje wiele sklepów w Wielkopolsce. Cyklowi patronuje nasz portal.

Dla babć i dziadków

Kolejne tenisowe zmagania na kortach Olimpii odbędą się 21 stycznia o godz. 14. W związku z tym, iż jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich babć, liczymy na dużą frekwencję zawodników i ich dziadków, dla których przewidziane są specjalne atrakcje.

Zgłoszenia należy wysłać sms-em – tel. 663973077 lub e-mailem: biuro@parktenisowy.pl Więcej na stronie – www.parktenisowy.pl

Kategoria: