Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Trenuj w UKS Okęcie Sport

Od pażdziernika 2009 roku – na Ursynowie w pobliżu metra Stokłosy – działa prężnie nowy klub tenisowy UKS Okęcie Sport.

Warszawianie zapraszają osoby zainteresowane tenisem do współpracy i nauki w pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Obecnie klub prowadzi nabór zawodników w ramach programu „Szukamy młodych mistrzów”.

Zaczęło się dawno temu

UKS Okęcie Sport jest kontynuacją sekcji tenisa RKS „Okęcie” Warszawa, którą w wyniku licznych przekształceń przy ulicy Radarowej przeniesiono na ulicę Stokłosy 2a, gdzie teraz z powodzeniem działa.

Niewiele jest klubów w Polsce mogących poszczycić się wieloma tytułami mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych: od najmłodszych, przez juniorów, aż do seniorów.

Sporo medali

Sekcja tenisowa może pochwalić się zdobyciem 65 medali MP, z których 4 złote zostały zdobyte w roku 2007, a 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe w 2008 roku.

– Prowadzę w klubie grupę składającą się z 8 zawodników i zawodniczek w wieku 12-17 lat. Wśród nich znajdują się medaliści mistrzostw Polski i czołowi zawodnicy w województwie mazowieckim: Bartek Klukowski, Robert Wrzesiński, Marta Klukowska, Marta Ruszczyńska, Jan Duchnowski i Marcin Skowroński – mówi Marcin Maszczyk, instruktor UKS Okęcie Sport.

Plany na najbliższy rok, to turnieje międzynarodowe i kolejne mistrzostwa Polski.

– Największym problemem dla moich zawodników jest pogodzenie szkoły – często kończącej się o godzinie 17 – z regularnym i solidnym trenowaniem. Jest to główna przeszkoda uniemożliwiająca prawdziwie profesjonalne traktowanie tenisa – dodaje Maszczyk.

Stawiają na wychowanków

Prezesem UKS Okęcie Sport jest Paweł Kalinowski. Skład kadry instruktorskiej stanowią w większości wychowankowie, którzy w przeszłości reprezentowali klub na licznych turniejach krajowych oraz zagranicznych.

Jednym z najbardziej znanych wychowanków jest Tomasz Wiktorowski, kapitan żeńskiej reprezentacji Polski, a także komentator Eurosportu.

Dzisiaj sekcja liczy 50 członków – dzieci i młodzieży – w wieku od 7 do 20 lat, a kadrę instruktorską, którą kieruje Paweł Kalinowski, stanowią studiujący na różnych uczelniach wychowankowie: Marcin Maszczyk, Piotr Laskowski i Aleksandra Kopczyńska, Krzysztof Zabłocki, Władysław Średniawa.

Popularyzować tenis

Klub w swojej ofercie oprócz lekcji tenisa dla dzieci, młodzieży i studentów ma także zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez doświadczonego fachowca Tadeusza Paprockiego (jest związany z klubem od 15 lat).

– W Polsce tenis jest sportem, który w dalszym ciągu ma duży potencjał, obecnie działa około 300 klubów i UKS-ów, a ludzi według różnych statystyk gra od 250 do 300 tysięcy. Nie jest żle, ale może być znacznie lepiej, na pewno dyscyplina nie jest jeszcze dobrze przekazywana marketingowo i w tym są duże luki. Rezultaty uzyskiwane przez Agnieszkę Radwańską czy debel Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski są dobrą trampoliną do poprawiania koniunktury na tenis – podkreśla Paweł Kalinowski.

Zawodnicy UKS Okęcie Sport bardzo często kończą kursy instruktorskie i dalej utrzymują kontakt ze swoją sekcją. Dobra współpraca z rodzicami stworzyła ważny pomost zaufania, bo tu, w sekcji tenisowej, wszyscy są pod troskliwą opieką trenerów – pedagogów i mogą liczyć na pomoc przy rozwiązywaniu wszelkich problemów, nie tylko sportowych.

Sekcja organizuje od lat obozy nie tylko w Polsce (Inowrocław, Olecko, Gdańsk, Świdnica, Muszyna, Zamość i Iława), ale i za granicą (Djerba i Hammamet w Tunezji, Wielka Brytania, Cypr, Hurghada w Egipcie, Frydlant w Czechach).

Szukają młodych mistrzów

– Zapraszamy na korty tenisowe wszystkich chętnych do poznania tej pięknej dyscypliny sportu. Szczególnie zależy nam na dzieciach, które chcą rozpocząć karierę sportową i na zawodnikach, którzy już tę karierę zaczęli, ponieważ sport kwalifikowany był zawsze naszą mocną stroną. Specjalnie dla dzieci, które chciałyby spróbować sprawdzić się w tenisie u nas skierowany jest program „Szukamy młodych mistrzów”. Stawia on na rozwój stricte tenisowy, ale i także ogólną sprawność ruchową dziecka – mówi Paweł Kalinowski.

Klub posiada swoją oficjalną witrynę internetową – www.uksokecie.pl

Kategoria: