MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Trnava ITF – finał debla Domachowskiej

Na start na Słowacji zdecydowały się Marta Domachowska, Katarzyna Kawa i Natalia Kołat.

Marta i Kasia rozpoczęły zmagania w Empire Trnava Cup (korty ziemne, 50 tys. $) od turnieju głównego.

Natalia (1026 w rankingu WTA o awans do niego bez powodzenia walczyła w eliminacjach. Przegrała z Rumunką Dianą Marcu (792) 0:6, 2:6.

Domachowska (182 w rankingu WTA ) w pierwszej rundzie Empire Trnava Cup przegrała z Austriaczką Yvonne Meusburger (120) 3:6, 5:7.

Rywalka wygrała w Trnavie w latach 2009 i 2011.

Polka uzyskała szybko breaka (2:0), ale nie utrzymała przewagi (2:1). Straciła podanie w piątym i siódmym gemie (2:5).

Marta odrobiła część strat (3:5). Po raz czwarty została przełamana (3:6). Drugą partię nasza zawodniczka rozpoczęła od breaka (1:0).

Rywalka zdobyła rebreka (1:1). Warszawianka jest już lepsza o podwójne przełamanie (4:1). Austriaczka doprowadziła do wyrównania (4:4).

W dwunastym gemie Domachowska nie utrzymała podania. Kosztowało ją to przegraną w secie (5:7) i meczu.

Kawa (430) przegrała z doświadczoną Rosjanką Eleną Boviną (227) 7:6 (2), 2:6, 2:6. Świetnie spisała się w pierwszym secie. W dwóch kolejnych wyrażnie skuteczniejsza była Rosjanka.

W grze podwójnej Domachowska i Austriaczka Sandra Klemenschits wygrały z Rumunkami Dianą Marcu i Cristiną-Andreą Mitu 6:4, 6:1.

W ćwierćfinale pokonały Czeszki Martinę Borecką i Martinę Kubicikovą 6:3, 6:4. W 1/2 finału były lepsze od duetu z Rosji – Boviny i Valeri Savinykh 6:2, 4:6, 10:8.

W pojedynku o tytuł przegrały z Rumunką Eleną Bogdan i Czeszką Renatą Voracovą 6:7 (2), 4:6.