Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Golubic - Snigur 7:5, 6:1; Tauson - Nara 2:3 i krecz Japonki; STAMBUŁ: Kovalik - Kirkin 6:7 (5), 6:0, 7:6 (3); Bonzi - Hoang 6:7 (5), 6:1, 7:5; Rinderknech - Huesler 7:5, 6:3; Safwat - Soeda walkower.

Trzy dni do Poznań Porsche Open

przez maka

Kibice w Wielkopolsce odliczają już godziny do rozpoczęcia męskiego challengera Poznań Porsche Open (korty ziemne, 100 tys. $+H), który odbędzie się w Parku Tenisowym Olimpia.

Losowanie zawodów eliminacyjnych odbędzie się w piątek wieczorem. W sobotę o godz. 11 rozpoczną się kwalifikacyjne pojedynki.

Gwiazdy bez formy

W turnieju głównym wystąpi 32 zawodników. Znamy nazwiska 24 graczy. Gwiazdami imprezy mają być Chilijczyk Nicolas Massu i Australijczyk Peter Luczak, choć obydwaj są ostatnio w słabej dyspozycji.

Apetyt na tytuł mają z pewnością Portugalczycy Frederico Gil i Rui Machado, Chorwat Antonio Veic, Niemiec Denis Gremelmayr czy Hiszpan Daniel Munoz de la Nava.

W zawodach wystąpią także: Jamajczyk Dustin Brown, Hiszpan Oscar Hernandez, Argentyńczycy Diego Junqueira i Martin Alund, Chilijczyk Jorge Aguilar, Rosjanin Andrey Kuznetsov, Niemiec Andre Begemann, Czesi Jan Minar i Dusan Lojda, Francuzi Jonathan Dasnieres De Veigy, Olivier Patience i Vincent Millot, Włoch Simone Vagnozzi i Fin Henri Kontinen.

Jerzyk i Maciek

Dzikie karty otrzymali Jerzy Janowicz i Maciej Smoła. Trzecią ma otrzymać młodzieżowy mistrz Polski. Te zawody też odbywają się w Poznaniu.

Do tej pory z występu w Poznaniu zrezygnowali tylko tenisiści z listy rezerwowej, m.in. Holender Matwe Middelkoop i Czech Jarosław Pospisil, którzy ją otwierali.

W tej sytuacji Janowicz jest już piątym rezerwowym. Być może nie będzie potrzebował WC i wtedy zwolni miejsce dla innego Polaka. Dziką kartę do eliminacji dostał Mikołaj Jędruszczak.

W grze podwójnej zagrają Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk.

Koncert Myslovitz

Tegoroczny turniej rozpocznie koncert zespołu Myslovitz. Organizatorzy serdecznie zapraszają fanów tej formacji na koncert, który w niedzielę o godz. 21 odbędzie się na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek.

Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w: recepcji Parku Tenisowego Olimpia, CIM, Klubie pod Pretekstem oraz na www.bilety24.pl.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności