Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Turniej o puchar prezesa Matchpoint

Arkadiusz Kocyła wygrał w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym seniorów we Wrocławiu.

W zawodach o puchar prezesa Matchpoint, nowoczesnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ślęzie, Kocyła odniósł komplet zwycięstw.

W finałowej grupie pokonał Kacpra Mularczyka, Tomasza Sołtykę i Kamila Gajewskiego.

Właśnie 16-latkowie Gajewski i Szymon Walków z Siemens AGD Tennis Team, byli sprawcami największych niespodzianek.

W gronie starszych kolegów uplasowali się w czołowej piątce. Dopiero siódmy był rozstawiony z jedynką Wojciech Lutkowski.

Wyniki

GRUPA A: W. Lutkowski – Siekierczak 6:3, 6:3; Gajewski – Szóstak 6:1, 6:1; Gajewski – W. Lutkowski 6:4, 7:6 (2), Siekierczak – Szóstak 6:3, 6:1; W. Lutkowski – Szóstak 7:6 (4), 6:0; Gajewski – Siekierczak 6:1, 7:5; kolejność: 1. Gajewski, 2. W. Lutkowski, 3. Siekierczak, 4. Szóstak.

GRUPA B: Kac. Mularczyk – Oleksy 6:0, 6:1; Zawisza – A. Mlazga 6:0, 6:0; Kac. Mularczyk – Zawisza 6:1, 6:3; Oleksy – A. Mlazga 6:4, 2:6, 13:11; Kac. Mularczyk – A. Mlazga 6:3, 6:0; Oleksy – Zawisza 6:2, 6:4; kolejność: 1. Kac. Mularczyk, 2. Oleksy, 3. Zawisza, 4. A. Mlazga.

GRUPA C: Sołtyka – Janik 6:3, 6:1; Charkiewicz – Terczyński 7:6 (7), 7:6 (4); Sołtyka – Charczyński 6:3, 7:5; Janik – Terczyński 6:3, 6:3; Sołtyka – Terczyński 6:1, 6:2; Janik – Charkiewicz 6:4, 6:1; kolejność: 1. Sołtyka, 2. Janik, 3. Charkiewicz, 4. Terczyński.

GRUPA D: Kocyła – Tarasewicz 6:3, 6:4; Walków – Dmochowski 6:0, 6:2; Kocyła – Dmochowski 6:3, 6:2; Walków – Tarasewicz 6:4, 7:5; Kocyła – Walków 6:2, 6:4; Tarasewicz – Dmochowki 5:7, 6:2, 10:5; kolejność: 1. Kocyła, 2. Walków, 3. Tarasewicz, 4. Dmochowski.


MIEJSCA 1-4: Kocyła – Gajewski 6:3, 6:3; Kac. Mularczyk – Sołtyka 6:7 (4), 7:6 (5), 10:2; Kocyła – Kac. Mularczyk 6:4, 6:2; Sołtyka – Gajewski 6:2, 6:0; Kocyła – Sołtyka 3:6, 6:4, 10:7; Kac. Mularczyk – Gajewski 7:5, 1:6, 10:7; kolejność: 1. Arkadiusz Kocyła, 2. Kacper Mularczyk, 3. Tomasz Sołtyka, 4. Kamil Gajewski.

MIEJSCA 5-8: Walków – W. Lutkowski 3:6, 7:5, 10:8; Janik – Oleksy 6:2, 6:2; Walków – Oleksy 6:0, 6:0; Janik – W. Lutkowski 6:4, 7:6 (7); Walków – Janik 6:4, 6:0; W. Lutkowski – Oleksy 6:0, 6:0; kolejność: 5. Szymon Walków, 6. Patryk Janik, 7. Wojciech Lutkowski, 8. Krzysztof Oleksy.

MIEJSCA 9-12: Tarasewicz – Charkiewicz 6:1, 6:4; Zawisza – Siekierczak 7:5, 6:0; Siekierczak – Tarasewicz 7:6 (3), 6:4; Zawisza – Charkiewicz 6:4, 2:6, 10:1; Tarasewicz – Zawisza 6:3, 6:3; Charkiewicz – Siekierczak 6:2, 6:2; kolejność: 9. Paweł Tarasewicz, 10. Paweł Zawisza, 11. Rafał Charkiewicz, 12. Zbyszko Siekierczak.

MIEJSCA 13-16: Dmochowski – Szóstak 6:1, 6:0; Terczyński – A. Mlazga 6:0, 6:0; Dmochowski – A. Mlazga 6:0, 6:0; Terczyński – Szóstak 6:4, 6:4; Szóstak – A. Mlazga 6:0, 6:0; Dmochowski – Terczyński 6:3, 7:5; kolejność: 13. Michał Dmochowski, 14. Mateusz Terczyński, 15. Wojciech Szóstak, 16. Adam Mlazga.

Kategoria: