Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Jabeur - Kawa 6:4, 6:0; Riske-Amritraj - Chwalińska 3:6, 6:1, 6:0; Kerber - Linette 6:3, 6:3; C. Garcia - Raducanu 6:3, 6:3; Begu - Cocciaretto 6:4, 6:4; Niemeier - Kontaveit 6:4, 6:0; S. Zhang - Kostyuk 7:6 (6), 6:2; Tsurenko - Kalinina 3:6, 6:4, 6:3; Pegula - Vekic 6:3, 7:6 (2); Ostapenko - Wickmayer 6:2, 6:2; Minnen - Muguruza 6:4, 6:0; T. Maria - Cirstea 6:3, 1:6, 7:5; Parry - Hontama 6:3, 6:2; Bouzkova - A. Li 6:0, 6:3; Kar. Pliskova - Martincova 7:6 (1), 7:5; Dart - Masarova 6:1, 6:4; Goffin - Baez 6:1, 6:2, 6:4; S. Johnson - Peniston 6:3, 6:2, 6:4; Tiafoe - Marterer 6:2, 6:2, 7:6 (3); Otte - Ch. Harrison 3:1 i krecz Amerykanina; Kecmanovic - Tabilo 7:6 (4), 7:6 (3), 3:6, 6:3; Humbert - Ruud 3:6, 6:2, 7:5, 6:4; Djokovic - Kokkinakis 6:1, 6:4, 6:2; Bublik - Lajovic 7:6 (7), 6:2, 7:5; Norrie - Munar 6:4, 3:6, 5:7, 6:0, 6:2; Basilashvili - Halys 7:6 (7), 0:6, 7:5, 7:6 (5).
Fortuna
Polska Liga Tenisa

Turnieje TE – Żuk triumfował w deblu

Polacy rywalizowali w zawodach TE kadetów (do lat 16) i młodzików (do lat 14) w Europie.

Sainte-Genevieve De Bois

Najlepsi europejscy tenisiści do lat 14 walczą w prestiżowym Tim Essonne we Francji. W trzydziestej już edycji tej imprezy mieliśmy trójkę naszych reprezentantów – Kacpra Żuka, Karola Palucha oraz Anię Hertel.

Żuk, rozstawiony z dwójką, w pierwszym pojedynku oddał zaledwie gema Czechowi Davidowi Sedlarowi 6:0, 6:1. Wygrał też kwalifikantem z Francji – Antoinem Damiensem 6:4, 6:4.

W 1/8 finału nie sprostał Portugalczykowi Duarte Vale 6:4, 2:6, 6:7 (8).

Paluch przegrał z Tomasem Machacem z Czech 2:6, 1:6, a Hertel z Francuzką Valentine Bacher 4:6, 7:6 (5), 1:6.

W deblu Kacper z Rosjaninem Artemem Dubrivnym w finale wygrali z Francuzami Florentem Baxem i Louisem Dussinem 6:1, 6:1.

Milovice

Duża grupa polskich zawodników zdecydowała się na start w zawodach kadetów 12th Realsport Open 16 w Czechach.

Łukasz Kozielski, Wiktor Radwan oraz Aleksandra Kusz i Aleksandra Rojek rozpoczęli zmagania od eliminacji.

W meczu decydującym o awansie Łukasz przegrał z Czechem Lucasem Vejvarą 2:6, 2:6. Dostał jednak szansę gry w turneiju glównym jako lucky loser. Wiktor pokonał Maxa Raucha z Niemiec 2:6, 7:6 (2), 6:2.

Kusz przegrała z Moniką Behounkovą 4;6, 1:6, a Rojek z Michaelą Hlavatovą z Czech 2:6, 2:6.

W pierwszej rundzie drabinki głównej Przemysław Michocki wygrał z Czechem Jakubem Patykiem 7:5, 6:2, Kozielski z Francuzem Victorem Huetem 6:4, 6:4.

Piotr Matuszewski przegrał z Rumunem Alexandru Vasile Manole 1:6, 4:6, Radwan z Ondrejem Vicendą z Czech 6:7 (5), 3:6.

W 1/8 finału Kozielski przegrał z Rosjaninem Alexandrem Guskovem 3:6, 1:6, a Michocki wygrał z Niemcem Christopherem Patzanovskym 6:4, 7:6 (2).

W ćwerćfinale przegrał z Węgrem Mate Valkuszem 7:6 (7), 4:6, 1:6.

Karolina Silwanowicz i Sonia Grzywocz rozpoczęły od konfrontacji z Czeszkami. Grzywocz uległa Elisce Petrackovej 3:6, 3:6.

Silwanowicz wygrała z Sabiną Drabkovą 6:1, 6:4, ale nie sprostała Magdalenie Pantuckovej z Czech 4:6, 2:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności