Polski Tenis

WYNIKI

FUDŻAJRA: Tauson - Golubic 6:0, 4:6, 6:3; STAMBUŁ: Bonzi - Safwat 7:6 (1), 6:4; Rinderknech - Kovalik 7:5, 6:4.

Udany rewanż Luczaka

przez maka

Jerzy Janowicz nie sprostał Peterowi Luczakowi w meczu pierwszej rundy challengera Poznań Porsche Open.

Janowicz 6 4 3
Luczak 4 6 6

Australijczyk zrewanżował się Polakowi za gładką porażkę sprzed dwóch tygodni.

Luczak na sucho zdobył pierwszego gema, zaserwował dwa asy (0:1). Jerzyk obronił breakpointa (1:1). Okazji na breaka nie marnuje za to Janowicz (2:1).

Polak świetnie serwuje, zdobywa też sporo punktów z forehandu (3:2). Luczak zmarnował okazję na rebreaka (4:2). Jurek obronił breakpointa przy stanie 5:4 i sięgnął po pierwszego seta (6:4).

Luczak i Janowicz pewnie wygrali pierwsze własne gemy serwisowe w drugiej partii (1:1). Kilka błędów Petera i breaka dla Jerzyka (2:1), który z trudem utrzymał podanie (3:1).

Polak prowadził z breakiem (4:3), ale popełnił cztery błędy z rzędu. Pierwsze przełamanie dla Luczaka (4:4). Janowicz przegrał czwartego gema z rzędu i zarazem drugiego seta (4:6).

Jerzyk nie załamał się. W trzecim gemie trzeciej partii zdobył breaka (2:1), ale cieszył się z niego tylko przez chwilę (2:2). Drugi gem z kolei dla Australijczyka (2:3).

Janowicz wyrównał, ale musiał bronić breakpointa (3:3). Kolejne dwa gemy dla Luczaka (3:5). Jurek nie wykorzystał okazji na rebreaka. Przegrał gema, trzeciego seta (3:6) i całe spotkanie.

Jerzyk mocno spadnie w najnowszym rankingu. Straci bowiem aż 33 punkty. W przyszłym tygodniu zagra w challengerze w fińskim Tampere.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności